Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА ПРИРОДА ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА

ПРАВОВА ПРИРОДА ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ПРАВОВА ПРИРОДА ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЧЕВИЧАЛОВА Жанна В’ячеславівна
УДК 346.2:658.112.3] (477)
ПРАВОВА ПРИРОДА ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 12.00.04 – господарське право; господарсько-
процесуальне право;
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі господарського права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, доцент Товкун Ігор Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри господарського права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент Подцерковний Олег Петрович, Одеська національна юридична академія, професор кафедри підприємницького та комерційного права
кандидат юридичних наук, доцент Янкова Олена Степанівна, Донецький національний університет, завідувач кафедри цивільного права та процесу.
Захист відбудеться 21 травня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.086.04 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, .
Автореферат розісланий 14 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П. Колісник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Створення ефективної системи господарювання і розвиток інших сфер суспільного життя в Україні безпосередньо пов’язані з розширенням господарських зв’язків, інтеграцією Української держави у світову спільноту. Це зумовлює зростання кількості господарських товариств та інших юридичних осіб, що налагоджують співпрацю як у внутрішній, так і в зовнішній сферах економіки. На особливу увагу заслуговують взаємовідносини з іноземними контрагентами, які сприяють використанню національних підприємств іноземними інвесторами. Останнє неминуче спричиняє складну систему врегулювання господарсько-правових відносин. До предмета зазначеного врегулювання належить зокрема правове становище дочірніх підприємств як суб’єктів господарського права.
Сьогоднішня ситуація в Україні характеризується недостатньою всебічністю і стабільністю нормативної бази, що викликає необхідність детального вивчення правотворчого та правозастосовного досвіду нашої та інших держав щодо приватних відносин за участю юридичних осіб взагалі, і зокрема дочірніх підприємств, а це неможливо без з’ясування їх правової природи. Відносно дочірніх підприємств, створених за участю іноземного елемента, як суб’єктів господарювання існують проблеми їх визнання і правового статусу, що пояснюється достатньою уніфікацією законодавства України, яке регламентує діяльність юридичних осіб “з іноземним елементом”. А в деяких випадках такої регламентації взагалі не існує (зокрема не визначеною залишається правова природа дочірніх підприємств). Майже цілковита відсутність наукового опрацювання правової природи дочірніх підприємств, необхідність їх більш чіткого визначення та відмежування від інших організаційно-правових форм юридичних осіб, потреба у вдосконаленні нормативної бази, вивченні вітчизняного та міжнародного досвіду і розробці практичних рекомендацій у цій сфері зумовили обрання теми даного дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертацію виконано відповідно до плану науково-дослідних робіт Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого в межах державної цільової комплексної програми “Основні проблеми здійснення та захисту майнових та особистих немайнових прав в умовах ринкової економіки” (номер державної реєстрації 0186.0.070867).
Тема кандидатської дисертації Чевичалової Ж.В. «Правова природа дочірнього підприємства» обговорена кафедрою та затверджена Вченою радою Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого 21 квітня 2006 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВА ПРИРОДА ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок