Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ЩОДО ПОЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1921 – 1929 рр.).

Загрузка...

НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ЩОДО ПОЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1921 – 1929 рр.).

Назва:
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ЩОДО ПОЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1921 – 1929 рр.).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 94 (477.7) “1921/1929”
ГОРОДЕЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ
ЩОДО ПОЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ
ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1921 – 1929 рр.).
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської історії Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор |
Голуб Анатолій Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри російської історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Шитюк Микола Миколайович,
Миколаївський навчально-науковий інститут
Одеського національного університету
ім. І.І. Мечникова, ректор
кандидат історичних наук, доцент
Сінкевич Євген Григорович,
Херсонський державний університет,
докторант
Захист відбудеться “6” 02 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано “29” 12 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент І. О. Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наукове дослідження життя поляків у Радянській Україні в 20-ті рр. минулого століття зумовлено необхідністю нового осмислення історії, об’єктивного вивчення взаємовідносин держави і польської меншини Півдня України, впливу етнічних поляків на національно-культурний розвиток в УСРР у цей період. Критичний аналіз національної більшовицької політики, механізм її реалізації та відображення реальних наслідків на польській спільноті не лише становлять значний науковий і практичний інтерес, а й допоможуть усім гілкам влади, враховуючи пріоритети демократичного суспільства, уникати помилок у цій діяльності.
Після розпаду Радянського Союзу у процесі становлення незалежної України залишається актуальним питання національних меншин, які мешкають на її території. Важливим є визначення їхнього правового статусу та місця в суспільно-політичних процесах країни. Від вирішення цих питань залежить, чи стануть представники етнічних груп свідомими й активними громадянами України, чи будуть сприймати її як свою батьківщину і чи оптимально поєднають власні інтереси з інтересами державного будівництва. З іншого боку, стабільність політичного життя великою мірою залежить і від провладної політики стосовно національних меншин. Становище в цілому етносів у нашій країні, задоволення їхніх повсякденних потреб, ставлення в суспільстві до представників кожного народу, у тому числі і до поляків, – усе це свідчить про рівень міжнаціональних стосунків у державі і в кінцевому результаті – про демократичний розвиток України. Сприятливі умови для нормального національно-культурного та духовного розвитку всіх етнічних груп, що її населяють, зафіксовані положеннями Конституції України, Декларацією про права національностей в Україні (від 1 листопада 1991 р.) та Законом про національні меншини в Україні (від 15 червня 1992 р.).
Ці документи дають можливість розробити і прийняти таку концепцію етнонаціональної політики України, що відображала б історичні особливості та специфіку розвитку нашої держави, а також враховувала вже наявний світовий і вітчизняний досвід. Практична реалізація національної політики вимагає розробки певного механізму для кожного етносу, у тому числі і для поляків, що разом з іншими народами беруть участь у будівництві Української правової держави.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною наукової теми “Радянська державність в Україні: пріоритети та особливості розвитку у ХХ столітті (№ 0103U000543)”, розробленої колективом кафедри російської історії Дніпропетровського національного університету відповідно до планів науково-дослідницької роботи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ЩОДО ПОЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1921 – 1929 рр.).

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок