Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИКО-СПЕКТРАЛЬНІ І ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ фероїкІВ з алкіламін-катіоном

Загрузка...

ОПТИКО-СПЕКТРАЛЬНІ І ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ фероїкІВ з алкіламін-катіоном

Назва:
ОПТИКО-СПЕКТРАЛЬНІ І ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ фероїкІВ з алкіламін-катіоном
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,07 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КАПУСТЯНИК
ВОЛОДИМИР БОГДАНОВИЧ
УДК 535.34; 537.94; 537.226; 538.95; 548.0:535
ОПТИКО-СПЕКТРАЛЬНІ І ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
фероїкІВ з алкіламін-катіоном
01.04.10.- фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Львів-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нелінійної оптики
Львівського національного університету імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України.
Науковий доктор фізико-математичних наук, професор
консультант: Половинко Ігор Іванович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри нелінійної оптики.
Офіційні доктор фізико-математичних наук, професор, член.-кор.
опоненти:  НАН України, Харченко Микола Федорович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім.Б.І.Вєркіна НАН України (м.Харків), завідувач відділу оптичних і магнітних властивостей твердих тіл;
доктор фізико-математичних наук, професор Романюк Микола Олексійович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри експериментальної фізики;
доктор фізико-математичних наук, професор Матковський Андрій Орестович, Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри напівпровідникової електроніки.
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра фізики напівпровідників, Міністерство освіти і науки України, м.Ужгород.
Захист відбудеться “ 15 ” січня 2003 року о 1530 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “12” грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз.-мат. наук, професор Павлик Б.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Близько тридцяти років тому у кристалофізиці сформувався новий напрямок, пов’язаний з дослідженням модульованих структур в діелектричних кристалах. Про модульовані структури, звичайно, говорять у контексті зі структурними фазовими переходами (ФП), які індукуються нестабільністю певного типу коливання кристалічної гратки (м’якої моди) в точках, відмінних від центру зони Бриллюена. Використовуючи апарат теорії груп, Ліфшиц першим показав, що число точок пом’якшення в зоні Бриллюена обмежене і вони займають певні симетричні положення. В результаті конденсації м’якої моди в одній із симетричних точок у кристалі виникає модульована структура, період якої співмірний із розміром елементарної комірки вихідної фази. Переважно виникнення співмірно модульованих структур супроводжується появою макроскопічних однорідних спонтанних величин - електричної поляризації або механічної деформації. Останні, на відміну від випадку звичайних сегнетоелектриків та сегнетоеластиків, не описують симетрійні зміни при ФП і тому не можуть виступати в ролі параметрів порядку феноменологічної теорії Ландау. Згодом середовища, які володіють такими фазами, отримали в літературі назву невласних сегнетоелектриків та сегнетоеластиків.
В середині сімдесятих років в кристалічних діелектриках був відкритий новий тип модульованої структури з періодом модуляції, некратним періоду елементарної комірки вихідної фази. З точки зору феноменологічної теорії відповідні ФП пов’язані з конденсацією м’якої моди на зірках неліфшицевого типу. При цьому модуль хвильового вектора модуляції може змінюватися неперервно в залежності від температури, тиску та інших факторів. Структури, які характеризуються векторами неліфшицевого типу, отримали назву неспівмірних (НС). Власне з НС фазою пов’язане виникнення принципово нових понять у фізиці діелектриків, таких як надпросторові групи, чортова драбина, термічна пам’ять, глобальний термічний гістерезис, фазові солітони, амплітудон-фазонне розщеплення тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: ОПТИКО-СПЕКТРАЛЬНІ І ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ фероїкІВ з алкіламін-катіоном

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок