Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ МОДУЛЬОВАНІ СТАНИ ПАРАМЕТРА ПОРЯДКУ У ПОЛЯРИЗОВАНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

НЕЛІНІЙНІ МОДУЛЬОВАНІ СТАНИ ПАРАМЕТРА ПОРЯДКУ У ПОЛЯРИЗОВАНИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 3

Назва:
НЕЛІНІЙНІ МОДУЛЬОВАНІ СТАНИ ПАРАМЕТРА ПОРЯДКУ У ПОЛЯРИЗОВАНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Встановлено параметри ТП Sn2P2Se6 для одногармонічної моделі ПП.
2. Доведено, що sn-модель добре описує рівноважний стан однокомпонентного ПП у поляризованих середовищах, які описуються узагальненим ТП Гінзбурга-Ландау.
3. Знайдено нові точні і наближені розподіли ПП, які можуть слугувати хорошим наближенням для опису рівноважних станів систем без інваріанту Ліфшиця.
4. Вперше встановлено існування резонансного солітона в антиферромагнітному XY-ланцюжку в зовнішньому магнітному полі. Доведено, що за умови сильної анізотропії обмінної взаємодії така система проявляє самоіндуковану прозорість. Вперше з'ясовані характеристики імпульса магнітного поля і середовища, в якому можливе його бездисипативне проходження.
5. Теоретично обгрунтовано закономірності доменоутворення в одновісній ферит-гранатовій плівці, які були визначені експериментально. Виявлена повторюваність доменної структури при перемагнічуванні плівки різнополярним планарним полем.
Практичне значення одержаних результатів дисертації полягає в тому, що вони дозволяють однозначно інтерпретувати спостережені експериментально температурні залежності однокомпонентного модульованого ПП і теплоємності при фазових переходах I і II роду в поляризованих твердих тілах, зокрема в сегнетоелектриках типу Sn2P2Se6, і розширюють уявлення про фізичну природу фазових перетворень.
Запропоновано нові методи побудови точних і наближених розподілів для ПП і знайдено нові розподіли модульованих фаз.
Запропонована нова методика автоматизації пошуку дефектних областей в магнітних ферит-гранатових плівках, пов'язана з повторюваністю модульованої доменної структури на дефектах при перемагнічуванні зразка. Це важливо для розвитку фізики фазових переходів з утворенням неспіввимірних структур ПП і необхідно для фізичного обгрунтування автоматизованого контролю за структурою і технічної діагностики магнітних матеріалів.
Доведена можливість самоіндукованої прозорості одновимірного спінового XY-ланцюжка для імпульса магнітного поля певної форми і вказано критерії вибору антиферомагнетика для експериментального дослідження цього ефекту.
Результати, здобуті автором і представлені в дисертації, є основою для подальшого опису експериментальних результатів стосовно неспіввимірних структур однокомпонентного ПП.
Особистий внесок здобувача полягає у його участі в аналітичному і чисельному розв'язуванні поставленої задачі, обробці експериментальних даних, у самостійній постановці задач з пошуку нових розподілів ПП, в аналізі здобутих результатів і роботі над публікаціями. Особисто автором було узагальнено схему побудови точних і наближених нелінійних розподілів ПП і проведено всі розрахунки з вивчення еволюції одновимірного спінового XY-ланцюжка в зовнішньому імпульсному магнітному полі. Конкретний внесок співавторів в опубліковані праці наведено у примітці до дисертації.
Апробація результатів дисертації. Матеріали дисертації були оприлюднені, доповідались і обговорювались на таких конференціях та семінарах:—
First PAMPOROVO International Winter Workshop on Cooperative Phenomena in Condensed Matter, 7th-15th March 1998, Villa Orlitza, PAMPOROVO, Bulgaria;—
Conference ITT-98 International Technology Transfer from the States of the Former Soviet Union, May-June 1998, Columbus, USA;—
IV Ukrainian-Polish meeting on phase transitions and ferroelectric physics, June 15-19, 1998, Dniepropetrovsk, Ukraine;—
7th European magnetic materials and applications conference (EMMA'98), September 9-12, 1998, Zaragoza, Spain;—
8th European magnetic materials and applications conference (EMMA2000), June 7-10, 2000, Kyiv, Ukraine;
на засіданнях Вченої ради і наукових семінарах НТЦ ЕФО НАН України.
Публікації. Основні результати дисертації опубліковано в 10 статтях у спеціалізованих фізичних наукових журналах [1-10] і у 3 тезах доповідей конференцій та семінарів [11-13].
Структура і обсяг роботи. Дисертація складається із вступу, чотирьох розділів основного тексту, висновків, списку літератури із 137 найменувань, восьми додатків.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ МОДУЛЬОВАНІ СТАНИ ПАРАМЕТРА ПОРЯДКУ У ПОЛЯРИЗОВАНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок