Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: НЕЛІНІЙНІ МОДУЛЬОВАНІ СТАНИ ПАРАМЕТРА ПОРЯДКУ У ПОЛЯРИЗОВАНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

НЕЛІНІЙНІ МОДУЛЬОВАНІ СТАНИ ПАРАМЕТРА ПОРЯДКУ У ПОЛЯРИЗОВАНИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 8

Назва:
НЕЛІНІЙНІ МОДУЛЬОВАНІ СТАНИ ПАРАМЕТРА ПОРЯДКУ У ПОЛЯРИЗОВАНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Умова Jx = -Jy приводить систему еволюційних рівнянь до вигляду, що має солітонний розв'язок. Шляхом знаходження однопараметричного автомодельного розв'язку доведена можливість бездисипативного поширення в такому магнетику резонансного солітона, що виникає внаслідок нелінійної взаємодії системи із зовнішнім полем. Наявність такого нелінійного збудження обумовлює такі явища, як самоіндукована оптична прозорість, розповсюдження звуку в надпровідниках, і визначається головним чином фермієвським характером елементарних збуджень у відповідних системах. Солітон магнітного поля має вигляд h(x,t) = -2ahm-1(1 - [J/(hv)]2)1/2Чn(v)Чch-1(n(v)Ч
Ч[t - x/v]), де a - стала гратки, m = eh/(2mc) - магнетон Бора, J = Jx/4, v - постійна швидкість. При
T ® 0 ширина солітона дорівнює n(v) = 2p2h-1Чa-4m2((c/v)2 - 1)-1(1 - (J/(hv))2) -1, v > J/h. Відмічено суттєву нелінійність знайденого ефекту. Здобутий результат указує критерії відбору середовища для експериментального дослідження ефекту бездисипативного проходження імпульсу магнітного поля і характеристики самого імпульсу. При додатковому накладенні постійного однорідного магнітного поля знайдений солітонний розв'язок при T ® 0 має нескінченну амплітуду.
ВИСНОВКИ
У дисертаційній роботі розв'язана задача стосовно теоретичного опису нелінійних модульованих станів однокомпонентного ПП. Пояснено температурну еволюцію ПП і теплоємності у неспіввимірній фазі власного одновісного сегнетоелектрика Sn2P2Se6. Основними і найбільш важливими науковими та практичними результатами роботи є такі:
1. Доведено, що в порівнянні з моделями, в яких розподіл ПП апроксимується гармонічним рядом, наближений sn-розподіл j(x) = aЧsn(bЧx,k) з варійованими параметрами повніше відтворює нелінійні властивості модульованих структур однокомпонентного ПП. У той же час точний розподіл такого типу відповідає метастабільному стану. При зниженні температури синусоїдальна залежність модульованого ПП j(x) поблизу точки переходу із високосиметричної фази в модульовану трансформується в суттєво нелінійну залежність поблизу точки переходу в співвимірну фазу, тобто росте внесок вищих гармонік. У дослідженій феноменологічній sn-моделі ПП, яка має всього три параметра, здобуто добре узгодження теоретичних розрахунків температурної поведінки хвильового числа в неспіввимірній фазі сегнетоелектрика Sn2P2Se6 з експериментальними даними.
2. Чисельні розрахунки з використанням малої довжини інтегрування порядку декількох періодів ПП для пошуку рівноважних розподілів, які виявляються чисельно нестійкими, підтверджують хорошу відповідність положень і висновків sn-моделі основному стану досліджуваних речовин. Результати цих обчислень узгоджуються також із основними висновками, зробленими в рамках моделі j(x) = aЧsin(bЧx). Вивчена залежність j(x) від параметрів ТП. Порівняння з експериментом проведено для сегнетоелектрика NaNO2.
3. Проведено повний аналіз точкових і контактних груп симетрії розподілів однокомпонентного ПП в узагальненій схемі Гінзбурга-Ландау для моделей ТП j 4 і j 6 з вищими градієнтами.
4. Знайдено всі точні і наближені розподіли для досліджуваного варіаційного рівняння за допомогою підстановки . У такому підході неспіввимірні розподіли ПП виражаються через еліптичні функції Якобі. Досліджено властивості цих розподілів з точки зору можливості опису різних фаз речовин. Якісно досліджено перехід в модульовану фазу з ненульовим просторовим середнім ПП за допомогою моделі j(x) = aЧdn(bЧx,k). Розглянуто перехідний стан солітонного типу. Знайдені розподіли можуть слугувати наближенням для опису рівноважного стану.
Цей підхід узагальнено на випадок довільних реальних n. Знайдено всі точні залежності jў2 у вигляді поліномів із реальними степенями j. З їх допомогою знайдені нові точні розподіли ПП. Для всіх аналітичних залежностей jў2(j) вказано зручний шлях інтегрування. Цей алгоритм застосовний і у випадку, коли ТП системи містить інші степенні нелінійності і градієнтні доданки. Знайдені залежності jў2(j) та їх розв'язки j(x) є основою для побудови нових більш досконалих моделей для дослідження станів різноманітних поляризованих твердих тіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ МОДУЛЬОВАНІ СТАНИ ПАРАМЕТРА ПОРЯДКУ У ПОЛЯРИЗОВАНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок