Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ЗАБУДОВИ З УРАХУВАННЯМ АЕРОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ВИСОТНОГО БУДИНКУ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ЗАБУДОВИ З УРАХУВАННЯМ АЕРОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ВИСОТНОГО БУДИНКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ЗАБУДОВИ З УРАХУВАННЯМ АЕРОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ВИСОТНОГО БУДИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
КУЗНЕЦОВ Сергій Георгійович
УДК 697.134
ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ЗАБУДОВИ
З УРАХУВАННЯМ АЕРОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
ВИСОТНОГО БУДИНКУ
05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі та споруди
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній академії будівництва і архітектури (ДДАБА) Міністерства освіти України.
Науковий керівник: Кандидат технічних наук, доцент Тимофєєв Микола Васильович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, кафедра архітектури, секція архітектури промислових та цивільних будівель.
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор Казакевич Михайло Ісаакович, Дніпропетровсь-кий державний технічний університет залізнич-ного транспорту, завідувач кафедри мостів (м. Дніпропетровськ);
Кандидат технічних наук, ведучий науковий співробітник Микитаренко Михайло Олексійович, ВАТ “Український науково-дослідний інститут “Проектстальконструкція”, відділ розробки і впровадження нормативних документів та програм (м. Київ).
Провідна установа: Полтавський державний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Міністерство освіти України, кафедра архітектури будівель і місто-будування (м. Полтава).
Захист дисертації відбудеться “29” квітня 1999 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.085.01 у Донбаській державній академії будівництва і архітектури за адресою: 339023, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, I навчальний корпус, Зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаській державній академії будівництва і архітектури.
Автореферат розісланий “29” березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради
доктор техн. наук, доцент С.М. Шаповалов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Висотні будинки використовуються в містобудівництві як акценти, що активно формують вигляд жилої забудови, а також служать засобом ущільнення існуючої. Останнє зумовлене тим, що в місті відбувається постійне зростання вартості землі. Висотні будинки з цього приводу є позитивним фактором. З іншого боку, вони різко змінюють повітряний потік, що викликає ряд негативних явищ.
Це пов'язане з появою зон підвищених швидкостей у приземній зоні (біля 2 м над землею, рівень пішоходів), надлишкового тиску на верхніх поверхах будинків, низькочастотних коливань і т.і. Високі швидкості вітру, що виникають навколо висотної забудови, особливо при низьких температурах, несприятливо впливають на людину, а в деяких випадках є небезпечними. На верхніх поверхах висотного будинку виникають некомфортні умови через тепловтрати, що викликані інфільтрацією повітря через огороджуючі конструкції. Від розташування висотного будинку в забудові залежить ступінь цих негативних явищ. Неврахування означених факторів практично зводить нанівець означені вище достоїнства висотних будинків.
Отже негативний досвід будівництва висотних будинків вимагає кардинального перегляду їхнього проектування. Будівельні норми України (зокрема, ДБН 360-92*) ставлять вимоги до житлових забудов щодо створення сприятливого мікроклімату, але не регламентують засобів досягнення його для висотних будинків. Дотепер була відсутня методика оцінки комфортності перебування людини у висотному будинку і на територіях, які до нього прилягають.
Необхідність розв’язання цієї актуальної проблеми і визначила напрямок наукових досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок наукових досліджень пов’язаний з виконанням наступних державних наукових тем: Г2-1-92 "Розробка проекту державної нормативної документації України щодо оцінки вітрового режиму території житлової забудови" на замовлення Міносвіти України, реєстраційний №0194V015591; Г2-1-95 "Розробка методу оцінки вітропотенціалу території та вибору місця для раціонального розміщення вітроенергетичних приладів за допомогою персональної ЕОМ" на замовлення Міносвіти України, реєстраційний №0195V023689.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ЗАБУДОВИ З УРАХУВАННЯМ АЕРОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ВИСОТНОГО БУДИНКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок