Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УМОВИ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ У ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ЗАСОБАМИ РУХЛИВИХ ІГОР

Загрузка...

УМОВИ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ У ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ЗАСОБАМИ РУХЛИВИХ ІГОР

Назва:
УМОВИ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ У ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ЗАСОБАМИ РУХЛИВИХ ІГОР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МАРЧЕНКО СВІТЛАНА ІВАНІВНА
УДК 796.011.3
УМОВИ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ
РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ У ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ
ЗАСОБАМИ РУХЛИВИХ ІГОР
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання та спорту
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Худолій Олег Миколайович,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти: | доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор
Цьось Анатолій Васильович,
Волинський державний університет ім. Лесі Українки,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук
Васьков Юрій Вадимович,
Харківський гуманітарно-педагогічний інститут, декан факультету педагогічної освіти.
Захист відбудеться 29 травня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .862.01 Харківської державної академії фізичної культури за адресою: 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури за адресою: 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
Автореферат розіслано 29 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Градусов В.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зміцнення та збереження здоров’я учнів, підвищення рівня їх рухової підготовленості є найактуальнішими з головних завдань, які гостро стоять перед українським суспільством.
Наявність негативних тенденцій погіршення стану здоров’я школярів вимагає пошуку нових шляхів підвищення рівня рухової активності з метою зміцнення та збереження здоров’я, підвищення працездатності, зниження стомленості, підвищення опірності організму до несприятливих умов навколишнього середовища та підтримання на високому рівні фізичних і психічних можливостей за допомогою уроків фізичної культури в школі. Вивчення процесу оптимізації уроку фізичної культури спрямованого на підвищення рівня фізичної підготовленості і покращення здоров’я учнів завжди є актуальною темою. У науково-методичній літературі підкреслюється, що проблема розвитку рухових здібностей і контролю за їх рівнем є однією з центральних у системі фізичного виховання (І.М.Коротков, 1971; В.Г.Яковлєв, В.П.Ратніков, 1977; І.І.Васильков, 1985; С.Б.Мудрик, 1999; І.І.Козетов, 2001; С.І.Присяжнюк, 2001; Ю.В. Васьков, І.М. Пашков, 2003 та інші).
В.І.Лях, 1990, Ц.Г.Паркосадзе, 1991, М.М.Борейко, 2002, С.В.Сембрат, 2003, І.П.Масляк, 2007 та інші вказують, що підвищення рівня окремих рухових здібностей залежить від цілеспрямованого використання засобів. В навчально-методичній літературі підкреслюється, що одним із засобів для розвитку рухових здібностей є рухливі ігри.
Використання рухливих ігор підготовлене низкою педагогічних досліджень і виправдане назрілими суперечностями між вимогами, які ставляться перед школою і існуючим у її розпорядженні арсеналом засобів. Багато цінного у творчу розробку проблеми використання ігрових засобів вносять дослідження Е.С.Вільчковського, В.І.Страшинського (1971), В.Н.Качашкіна (1978), І.І.Василькова (1985), А.В. Цьося (1994, 2002), С.Б.Мудрика (1999), І.І.Козетова (2001), С.І.Присяжнюка (2001), а також зарубіжних фахівців Hassler Wolfgang (1979), Prehambaud Ronald (1979), Davies Pete (1991), Howell Nancy, Howell Maxwell L. (1999). Вони відмічають, що рухливі ігри мають велике значення для розвитку рухових здібностей, усестороннього фізичного розвитку й зміцнення здоров’я дітей.
Аналіз науково-методичної літератури дозволив встановити, що потребує подальшого наукового обґрунтування питання впливу кількості ігор, кількості повторів, інтервалів відпочинку і їх взаємодії на динаміку розвитку рухових здібностей учнів молодшого шкільного віку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УМОВИ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ У ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ЗАСОБАМИ РУХЛИВИХ ІГОР

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок