Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ ФОНТАННОЇ АРМАТУРИ ШЛЯХОМ НАНЕСЕННЯ Зміцнюючих ПОКРИТтів детонаційно-газовим МЕТОДОМ

Загрузка...

ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ ФОНТАННОЇ АРМАТУРИ ШЛЯХОМ НАНЕСЕННЯ Зміцнюючих ПОКРИТтів детонаційно-газовим МЕТОДОМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ ФОНТАННОЇ АРМАТУРИ ШЛЯХОМ НАНЕСЕННЯ Зміцнюючих ПОКРИТтів детонаційно-газовим МЕТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ технічний УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ політехнічний ІНСТИТУТ”
Римчук Данило Васильович
УДК 622.279.5
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ ФОНТАННОЇ АРМАТУРИ ШЛЯХОМ НАНЕСЕННЯ Зміцнюючих ПОКРИТтів детонаційно-газовим МЕТОДОМ
Спеціальність 05.02.08 - технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" Міністерства освіти і науки України та в Воєнізованій газорятувальній протифонтанній частині “ЛІКВО” – філії дочірньої компанії “Укргазвидобування” національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Міністерства палива та енергетики.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Борисевич Володимир Карпович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", м. Харків, директор Міжнародного науково-дослідного інституту нових технологій і матеріалів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Жолткевич Микола Дмитрович, Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування Міністерства промислової політики України, директор;
кандидат технічних наук
Сергєєв Сергій Валерійович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", старший викладач кафедри “Технологія виробництва авіаційних двигунів”.
Провідна установа Відкрите акціонерне товариство "Мотор Січ" Державного комітету промислової політики України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться " 31 " жовтня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.050.12 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий " 20 " вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Узунян М.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Фонтанна арматура призначена для обладнання гирла фонтануючих нафтових та газових свердловин з метою їх герметизації, контролю і регулювання режиму експлуатації. Засувки встановлюють у фонтанній арматурі та іншому гирловому обладнанні з метою герметичного перекриття прохідних отворів.
Тема розроблялася для прямоточних засувок з ручним управлінням. Тип ущільнення в затворі – метал до металу з ущільнюючим мастилом. Свердловинне середовище – корозійне, нафта, газ, газоконденсат із вмістом механічних домішок до 25 мг/л, сумарним вмістом СО2 і H2S до 6% і пластової рідини до 80% за об’ємом. Режим роботи засувки – цілодобовий, безперервний протягом кількох років.
Під час експлуатації запірні елементи засувок (шибер та сідла) піддаються певним руйнівним впливам робочим середовищем. Це гідро- і газодинамічне спрацювання, а також корозія робочих ущільнюючих поверхнь шибера та сідел у результаті контакту із свердловинним середовищем. Останній несприятливий фактор діє постійно, протягом усього періоду експлуатації, незалежно від того відкрита чи закрита засувка. Він є основним руйнівним фактором, оскільки навіть незначна зміна фізико-механічних властивостей ущільнюючих поверхнь запірних елементів може призвести до повної втрати працездатності засувки. Як правило, це прихоплення робочих поверхнь однієї до іншої, заклинювання шибера, внаслідок чого різко зростає зусилля, необхідне для обертання привідного гвинта аж до його руйнування.
Аналіз існуючих затворів прямоточних засувок показав, що вони не можуть забезпечити тривалу працездатність фонтанної арматури при жорстких умовах експлуатації: високій температурі, абразивності та корозійності середовища, великій кількості операцій відкриття та закриття засувок тощо.
Особливого значення у зв’язку з цим набуває можливість зміцнення робочих поверхнь деталей методом детонаційно-газового нанесення покриттів.
Зміцнюючі детонаційні покриття, що нанесені на робочі поверхні запірних елементів, дозволяють зберегти герметичність засувок та їх здатність відкриватися та закриватися під високим тиском протягом терміну, який перевищує строк служби засувок, що виготовляються серійно із сталі 30Х12 з азотуванням.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ ФОНТАННОЇ АРМАТУРИ ШЛЯХОМ НАНЕСЕННЯ Зміцнюючих ПОКРИТтів детонаційно-газовим МЕТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок