Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІРЕАКТИВНІ АНТИТІЛА ЯК РЕГУЛЯТОРИ АДГЕЗИВНИХ ВЗАЄМОДІЙ КЛІТИН

ПОЛІРЕАКТИВНІ АНТИТІЛА ЯК РЕГУЛЯТОРИ АДГЕЗИВНИХ ВЗАЄМОДІЙ КЛІТИН

Назва:
ПОЛІРЕАКТИВНІ АНТИТІЛА ЯК РЕГУЛЯТОРИ АДГЕЗИВНИХ ВЗАЄМОДІЙ КЛІТИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ім. О.В.ПАЛЛАДІНА
ПЕТРОВА Юлія Іванівна
УДК 577.27:576.322
ПОЛІРЕАКТИВНІ АНТИТІЛА ЯК РЕГУЛЯТОРИ АДГЕЗИВНИХ ВЗАЄМОДІЙ КЛІТИН
03.00.04 - біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ –2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук
БОБРОВНИК Сергій Опанасович,
провідний науковий співробітник Інституту
біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник ЛІТОШЕНКО Олександр Якович,
керівник лабораторії молекулярної генетики
Інституту геронтології АМН України;
доктор медичних наук, професор ЧУМАК
Анатолій Андрійович, керівник лабораторії
молекулярної біології Інституту клінічної
радіології Наукового центру радіаційної медицини
АМН України.
Провідна установа: Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН
України, відділ імунології та цитотоксичних
сироваток, м. Київ.
Захист відбудеться “23” вересня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, 01601, Київ-30, вул.. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України за адресою: Київ, вул.. Леонтовича, 9.
 
Автореферат дисертації розісланий “20“ серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В.Кірсенко.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ще на початку минулого століття у сироватці крові здорових, неімунізованих тварин і людини було виявлено антитіла, здатні з низькою афінністю розпізнавати власні антигени організму. Ці антитіла одержали назву природних антитіл. Пізніше було показано, що одна молекула таких антитіл розпізнає більше одного антигена, тому їх називають поліреактивними чи поліспецифічними. Ці антитіла є ауто- та ксено-реактивними, тобто здатними реагувати як з власними, так і з чужорідними антигенами. Кількість таких антитіл в організмі, так само як і їх клітин-продуцентів – CD5-позитивних В лімфоцитів, є досить значною. Однак, незважаючи на велику кількість робіт, що публікуються з приводу структури та функцій поліреактивних антитіл, роль таких антитіл і їх клітин-продуцентів у роботі імунної системи та організму в цілому залишається невідомою. Було висунуто декілька гіпотез з приводу функцій поліреактивних антитіл, однак жодна з них не стала загальноприйнятою, тож питання лишається відкритим.
Незважаючи на те, що роль поліреактивних антитіл в організмі і насьогодні невідома, комерційні препарати таких антитіл з 70-х років минулого сторіччя широко використовуються у клініці для лікування аутоімунних захворювань та, особливо ефективно, різного роду запалень. В той же час механізми терапевтичного ефекту цих препаратів окреслено в загальних рисах. Відомо, що такі препарати здатні модулювати функції В і Т лімфоцитів, моноцитів та ендотеліальних клітин, в тому числі впливаючи на експресію молекул адгезії на поверхні цих клітин. Ці дані дають підставу до більш детального вивчення впливу поліреактивних антитіл на адгезивні взаємодії. Насьогодні цей вплив досліджено дуже мало. Адгезія є одним із проявів ліганд-рецепторних взаємодій і забезпечує існування багатоклітинних організмів. Цей процес опосередковується адгезивними рецепторами поверхні клітин, з одного боку, та адгезивними молекулами позаклітинного матриксу або рецепторами сусідніх клітин, з іншого. Оскільки послідовна адгезія та де-адгезія – це фізичний механізм міграції клітин, випадало логічним дослідити вплив поліреактивних антитіл і на міграційну активність клітин.
Продуцентами поліреактивних антитіл в організмі є CD5-позитивні В лімфоцити. Рівень сироваткових поліреактивних антитіл та їх клітин-продуцентів зростає під час інфекційних патологій, аутоімунних хвороб, злоякісного процесу, тощо. Таке зростання дозволяє припустити участь поліреактивних антитіл у перебігу цих захворювань, можливо, саме через модуляцію адгезивних властивостей та міграційної поведінки клітин, оскільки адгезія та міграція клітин відіграють надзвичайно важливу роль у імунній відповіді, запаленні та метастазуванні пухлин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІРЕАКТИВНІ АНТИТІЛА ЯК РЕГУЛЯТОРИ АДГЕЗИВНИХ ВЗАЄМОДІЙ КЛІТИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок