Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політика українізації на Півдні України у 20 – 30-ті роки XX ст.

Загрузка...

Політика українізації на Півдні України у 20 – 30-ті роки XX ст.

Назва:
Політика українізації на Півдні України у 20 – 30-ті роки XX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ університет
Стремецька Вікторія Олександрівна
УДК 323.1 (091) (477.7)
Політика українізації на Півдні України
у 20 – 30-ті роки XX ст.
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Миколаївському державному педагогічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Тригуб Петро Микитович, завідувач кафедри історії і філософії Миколаївської філії Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор Гонтар Олександр Васильович, професор кафедри українознавства та культурології Одеського медичного університету
кандидат історичних наук, доцент Соболь Петро Іванович, доцент Миколаївської філії відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”
Провідна установа – інститут історії України НАН України (відділ історії культури)
Захист дисертації відбудеться 17.01.2002 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 12.12.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Отримавши незалежність у 1991 р., Україна стала на шлях розбудови власної державності. У цьому складному процесі дуже важливе значення має належати відновленню авторитету національних цінностей, підвищенню національної свідомості, закріпленню статусу державної мови. Особливо актуальним це є на Півдні, де мовна проблема залишається гострою. Міське населення в своїй переважній більшості розмовляє російською мовою. При цьому заходи, які вживаються щодо поширення функцій української мови, викликають неоднозначну оцінку громадськості – від схвалення та підтримки до протестів та заяв про порушення прав національних меншин. У зв'язку з цим актуальності набувають дослідження, пов'язані з вивченням досвіду політики українізації, яка проводилася комуністичною партією та радянським урядом у 1920-ті – на початку 1930-х років. Звичайно, не слід ототожнювати минулу та теперішню ситуацію та копіювати українізаційний курс. Але доцільно було б вивчити та критично проаналізувати як позитивні, так і негативні його моменти, особливості проведення у південному регіоні, що могло б відіграти конструктивну роль у розробці питань національно-культурного розвитку на сучасному етапі.
Дослідження даної проблеми дає можливість з'ясувати, як відбувалися українізаційні процеси у різних сферах життя у південному регіоні: у державних установах, профспілках, парторганізації, у сільській місцевості, у галузі освіти та культури; які особливості виявилися в ході проведення українізації на Півдні України, які фактори допомагали і які перешкоджали її проведенню. Розгляд теми допомагає визначити, яким чином вплинули на українізацію багатонаціональність населення та значна зросійщеність міст регіону; як поставилися до неї різні категорії населення.
Дослідження теми дає також змогу виявити комплекс форм і методів, які застосовувалися у процесі українізаційної роботи. Вони не були тоді теоретично розробленими та систематизованими для кожної окремої галузі, але були досить різноманітними, деякі з них доволі ефективними. Вивчення, розробка та систематизація цих форм і методів могли б бути дуже корисними для використання в сучасних умовах.
Об'єктом дослідження є процес проведення українізації у різних сферах державного та суспільного життя південного регіону, його основні напрями, форми й методи здійснення.
Предметом дисертаційного дослідження є державні органи влади, громадські організації, освітні та культурні установи Півдня України, їх діяльність у напрямку національно-культурного будівництва.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Політика українізації на Півдні України у 20 – 30-ті роки XX ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок