Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СЕРЦЯ ЩУРІВ ПРИ ДІЇ НВЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯ В НОРМІ І ПРИ КОАРКТАЦІЇ АОРТИ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СЕРЦЯ ЩУРІВ ПРИ ДІЇ НВЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯ В НОРМІ І ПРИ КОАРКТАЦІЇ АОРТИ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СЕРЦЯ ЩУРІВ ПРИ ДІЇ НВЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯ В НОРМІ І ПРИ КОАРКТАЦІЇ АОРТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кошарний Володимир Віталійович
УДК 611.12-02:615.8 49.11:611.136:616-007.271]-092.9
ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СЕРЦЯ ЩУРІВ ПРИ ДІЇ НВЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯ В НОРМІ І ПРИ КОАРКТАЦІЇ АОРТИ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Козлов Володимир Олексійович, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Калашнікова Світлана Миколаївна, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, професор Топоров Геннадій
Миколайович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри ендоскопії, хірургії та топографічної анатомії.
Провідна установа:
Луганський державний медичний університет МОЗ України.
Захист відбудеться “ 22 ” вересня 2005 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Правди, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 20 ” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, професор Терещенко А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досягнення сучасної клінічної медицини неможливі без фундаментальних досліджень морфологічних наук. Захворювання серця посідають одне з перших місць в структурі смертності та інвалідизації людей. Не дивлячись на велику кількість морфологічних досліджень (Гнатюк М.С., 1989, 1991; Нетлюх М.А., 1994; Кульчицкий К.И., 1989; Непомнящих Л.М., 1986, 1991; Калашникова С.М., 2005), низка питань, які стосуються вивчення дії фізичних факторів на серцево-судинну систему, залишаються не вивченими. Для пошуку впливів, які підтримують структурний гомеостаз серця, необхідно поглиблене вивчення будови серцевої стінки у нормі, патології (Кирьякулов Г.С., 1990; Непомнящих Л.М., 1985) та при дії різних чинників (Локшина О.Д., Гончарова Л.Н., 1986). Значну увагу способам моделювання різноманітних уроджених вад серця та магістральних судин, зокрема, коарктації аорти, з метою вивчення морфо-функціональних змін в серці та інших органах, приділяє сучасна Донецька школа анатомів. В клініці та експериментальних роботах використовується НВЧ- випромінювання в різних діапазонах як з лікувальною, так і профілактичною метою. Терапія міліметровими хвилями знайшла широке застосування в різних галузях медицини і використовується як монотерапія, так і в сукупності з іншими методами традиційної медицини. Ця неінвазивна терапія має багато позитивних рис, зокрема, відсутність алергічних реакцій; больових сприймань під час сеансу НВЧ-випромінювання, завдяки чому вона має перспективу для застосування її як базисної терапії замість лікарських речовин у людей з підвищеною чутливістю до фармакологічних засобів.
За даними вітчизняних та закордонних авторів НВЧ-випромінювання здатне відновлювати фізіологічні, біохімічні процеси в органах та тканинах організму незалежно від того, пригнічені вони зовнішніми чи внутрішніми факторами (хвороба, вплив ліків чи радіації). Дослідження показали, що дія НВЧ-випромінювання на організм тварин викликає процеси, спрямовані на підвищення біологічної активності, стимулює захисні сили організму. Поодинокі дослідження дії НВЧ-випромінювання на серцево-судинну систему стосуються здебільшого клінічних проявів і не розкривають морфологічного субстрату змін в серці, що позитивно впливають на функціональні константи кровообігу. Особливо важливими є морфологічні дані про зміни структурних компонентів стінки серця при різних патологічних станах, зокрема, при перевантаженнях серцево-судинної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ СЕРЦЯ ЩУРІВ ПРИ ДІЇ НВЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯ В НОРМІ І ПРИ КОАРКТАЦІЇ АОРТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок