Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ ОСВІТНЬОГО ТРЕНІНГУ

ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ ОСВІТНЬОГО ТРЕНІНГУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ ОСВІТНЬОГО ТРЕНІНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
ЦЮМАН ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
УДК 37.013.42
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ ОСВІТНЬОГО ТРЕНІНГУ
13.00.05 - соціальна педагогіка
Київ - 2008
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Інституті проблем виховання АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник
Лактіонова Галина Михайлівна,
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, старший науковий співробітник відділу виховних систем у педагогічній освіті.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Рижанова Алла Олександрівна
Харківська державна академія культури, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор кафедри соціальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент Петрочко Жанна Василівна,
Інститут соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доцент кафедри соціальної педагогіки.
Захист відбудеться 8 квітня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. Берлинського, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем виховання (04060 м. Київ, вул. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 5 березня 2008 р.


Учений секретар спеціалізованої вченої ради
Л.М. Масол


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний соціокультурний простір людського буття – це простір не тільки нових можливостей але й нових проблем, з якими людство ще ніколи не зустрічалося. Кардинально змінюються цілі освіти, для досягнення яких необхідні системні, концептуальні перетворення, переорієнтація на принципово інші – особистісно-розвиваючі, гуманістичні технології навчання та виховання, нові пріоритети у процесі підготовки педагогічних кадрів. Людиноцентризм, що стає провідною тенденцією розвитку сучасної освіти, передбачає, зокрема, створення можливостей для реалізації творчого потенціалу кожного учня, прагнення природної потреби особистості до самоактуалізації.
З урахуванням сучасних вимог Національна програма виховання наголошує на необхідності, передусім, підготовки учнів до самостійного життя, допомоги у визначенні свого місця у групі, громаді, суспільстві, світовій спільноті.
Особливого значення у сучасному світі набувають вміння особистості адекватно сприймати складні ситуації, правильно оцінювати себе і свої вчинки, конструювати образи (особистісний, професійний, соціальний тощо) свого “Я”, планувати своє життя. Щодо учнів старших класів, чия система життєвих цінностей остаточно не сформована, ця проблема має свої складності, що обумовлені віковими, психофізіологічними та соціокультурними особливостями.
З огляду на це, важливою сучасною педагогічною проблемою є формування культури життєвого самовизначення, від рівня та якості якої залежить здатність особистості до здійснення значимих життєвих виборів; визначення свого місця у різних сферах життєдіяльності; успішність реалізації життєвих планів. У вітчизняній науці проблема життєвого самовизначення особистості вже тривалий час досліджується у різних галузях знань, зокрема: філософії, культурології, психології, соціології, педагогіці. На філософському рівні (М. Бахтін, І. Лоський, В. Конєв та ін.) самовизначення розглядається як наукова категорія і як явище духовного життя людини (О. Бондаревська, М. Зотов, В. Кремень, Н. Щуркова та ін.). Культурологічний підхід обґрунтовує, що людина, здійснюючи моральні й ціннісні вибори, формуючи цілі діяльності та визначаючи способи, засоби їх досягнення, спирається на власні уявлення про культуру та її форми, проектуючи тим самим їх на соціум в цілому, на взаємодію зі світом, з людьми і виступає суб’єктом культури (М. Тубельський). Психологічний підхід концентрує увагу на дослідженні життєвого самовизначення як одного із особистісних новоутворень; розкриває його психологічні механізми (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ ОСВІТНЬОГО ТРЕНІНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок