Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ДОБОРУ НА ЗБІЛЬШЕННЯ ВМІСТУ ВОЛОКНА ПРИ ЗБЕРЕЖЕННІ МЕХАНІЧНОЇ ФУНКЦІЇ СТЕБЛА КОНОПЕЛЬ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ДОБОРУ НА ЗБІЛЬШЕННЯ ВМІСТУ ВОЛОКНА ПРИ ЗБЕРЕЖЕННІ МЕХАНІЧНОЇ ФУНКЦІЇ СТЕБЛА КОНОПЕЛЬ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ДОБОРУ НА ЗБІЛЬШЕННЯ ВМІСТУ ВОЛОКНА ПРИ ЗБЕРЕЖЕННІ МЕХАНІЧНОЇ ФУНКЦІЇ СТЕБЛА КОНОПЕЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ім. В.Я. ЮР’ЄВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
 
ОНУПРІЄНКО ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА
УДК 633.522: 531.52
ЕФЕКТИВНІСТЬ ДОБОРУ НА ЗБІЛЬШЕННЯ ВМІСТУ ВОЛОКНА ПРИ ЗБЕРЕЖЕННІ МЕХАНІЧНОЇ ФУНКЦІЇ СТЕБЛА КОНОПЕЛЬ
06.01.05 – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків 2008


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Інституті луб’яних культур УААН
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Вировець Вячеслав Гаврилович, Інститут луб’яних культур УААН, головний науковий співробітник відділу селекції та насінництва конопель
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Горшкова Лідія Михайлівна, Глухівський
державний педагогічний університет, завідувач
кафедри біології
кандидат сільськогосподарських наук, старший
науковий співробітник
Коломацька Валерія Павлівна, Інститут
рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН, старший
науковий співробітник лабораторії селекції
і генетики соняшнику
Захист відбудеться “17” червня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.366.01 при Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН за адресою: 61060, м. Харків, пр. Московський, 142, тел. (057)392-23-78
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту рослинництва
ім. В.Я. Юр’єва УААН за адресою: 61060, м. Харків, пр. Московський, 142.
Автореферат розісланий “12” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П. Петренкова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Вміст волокна, як господарська ознака ? одна із складових частин урожаю волокна. Волокно рослин конопель одночасно з деревиною виконує механічну функцію, пов’язану з наданням стійкості стеблу проти вилягання або зламування. На сучасному етапі селекційної практики недостатньо досліджено питання, пов’язане з тим, що значне збільшення вмісту волокна (більше 32%) може привести до зміни співвідношення між шаром волокна і товщиною деревини, яке може негативно проявитись, наприклад, у стійкості конопель до вилягання.
Не менш важливим питанням є вивчення динаміки накопичення волокна, неволокнистої частини стебла та їх співвідношення по фазах росту і розвитку у сучасних високоволокнистих селекційних сортів конопель, вміст волокна яких сягає понад 30% у порівнянні з низьковолокнистим для виявлення між ними відмінностей, зокрема з метою вивчення впливу збільшення волокна на механічну функцію стебла.
Заслуговує на увагу виявлення кореляційних залежностей маси та вмісту волокна з основними селекційними ознаками у сучасних високоволокнистих сортів однодомних конопель з позицій ефективності проведення селекційної роботи у напрямку подальшого збільшення вмісту волокна у нових сортів конопель. З’ясування можливостей подальшої селекції у цьому напрямку може стати значним резервом збільшення урожаю волокна нових селекційних сортів однодомних конопель за рахунок збільшення його вмісту у сполученні з високим урожаєм соломи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі селекції і насінництва конопель Інституту луб’яних культур УААН в 2004 – 2007 рр. відповідно з науково-технічною програмою УААН “Луб’яні культури” №14 на 2001 – 2005 рр. – завдання 02 “Удосконалити методи селекції та насінництва однодомних конопель, створити високопродуктивні сорти з поліпшеними господарськими та біологічним ознаками” (№ державної реєстрації 0101U008070), а також науково-технічною програмою УААН “Луб’яні культури” на 2006 – 2010 рр. – завдання 19.01/015 “Розробити та удосконалити методи створення генетично стабільних ліній конопель для селекції за ознакою відсутності наркотичних властивостей, високих показників однодомності, вмісту волокна і насіннєвої продуктивності” (№ державної реєстрації 0106U008789).
Мета й завдання досліджень. Мета – з’ясувати ефективність добору на збільшення вмісту волокна при збереженні механічної функції стебел сучасних високоволокнистих сортів конопель.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ДОБОРУ НА ЗБІЛЬШЕННЯ ВМІСТУ ВОЛОКНА ПРИ ЗБЕРЕЖЕННІ МЕХАНІЧНОЇ ФУНКЦІЇ СТЕБЛА КОНОПЕЛЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок