Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Властивості сингулярних оптичних пучків, утворених модами Лагерра-Гаусса

Властивості сингулярних оптичних пучків, утворених модами Лагерра-Гаусса

Назва:
Властивості сингулярних оптичних пучків, утворених модами Лагерра-Гаусса
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
СЛЮСАР ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 535.2
Властивості сингулярних оптичних пучків, утворених модами Лагерра-Гаусса
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі оптичної квантової електроніки Інституту фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, Васнєцов Михайло Вікторович, Інститут фізики НАН України, ведучий науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор, Яценко Леонід Петрович, Інститут фізики НАН України, провідний науковий співробітник.
доктор фізико-математичних наук, Полянський Петро В’ячеславович, Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича, професор кафедри кореляційної оптики.
Провідна організація: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра оптики фізичного факультету, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться „17 червня” 2004р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03039, м. Київ 39, проспект Науки,46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізики НАН України за адресою: 03039, м. Київ 39, проспект Науки, 46.
Автореферат розісланий „17” травня 2004р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованоївченої ради Рєзніков Ю.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В дисертації наведено результати досліджень, в галузі нового напрямку сучасної фізичної оптики – сингулярної оптики. Основними об’єктами досліджень у даній області є фазові сингулярності або фазові дислокації хвильового фронту, що утворюються в точках або множинах точок поля, амплітуда в яких строго дорівнює нулю. Існують два основних види оптичних фазових дислокацій - крайові фазові дислокації та гвинтові фазові дислокації, або оптичні вихорі.
Основною властивістю оптичних вихорів є гелікоїдальна структура хвильового фронту. Про що свідчить спіральна форма інтерференційної картини при співвісній інтерференції оптичного вихору з плоскою хвилею, або характерне розщеплення інтерференційної смуги при не співвісній інтерференції. Ці методи дозволяють детектувати наявність оптичних вихорів у досліджуваному пучку, але не дають можливості більш детального дослідження форми хвильового фронту пучка з оптичними вихорами, і актуальною є розробка нових методів дослідження структури хвильового фронту пучків з оптичними вихорами.
У більшості випадків, оптичні пучки з фазовими дислокаціями хвильового фронту, теоретично описуються як моди Эрмітта-Гаусса і Лагерра-Гаусса, які є рішеннями хвильового рівняння в параксиальному наближенні і використовуються для опису поперечної структури лазерного випромінювання. Ці моди, за винятком мод найнижчих порядків HG00 і LG00, несуть у собі фазові сингулярності. Однією з цікавих, і поки ще мало вивчених властивостей пучків з фазовими дислокаціями є наявність у них так званого орбітального кутового моменту.
На практиці найчастіше приходиться працювати з реальними сингулярними пучками, які у загальному випадку не є чистими модами Эрмітта-Гаусса або Лагерра-Гаусса. Властивості таких пучків ще й досі не дуже добре вивчені. І багато експериментальних результатів не завжди можна пояснити, спираючись на властивості якоїсь конкретної моди. Використання мод як “цеглинок”, за допомогою яких можна “сконструювати” реальний „комбінований” пучок, найчастіше допомагає правильно описати досліджуваний сингулярний пучок та його властивості. Однією з проблем в даній галузі є питання можливості розділення „комбінованого” сингулярного пучка на складові пучки, якими є моди Лагерра-Гаусса. В даній роботі це питання успішно вирішене і вказано принциповий механізм, за допомогою якого можливо проводити розділення (сепарацію) „комбінованих” сингулярних пучків.
У багатьох фізичних явищах оптичні пучки з фазовими дислокаціями хвильового фронту проявляють себе по іншому в порівнянні з класичними плоскими та сферичними хвилями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Властивості сингулярних оптичних пучків, утворених модами Лагерра-Гаусса

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок