Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІ ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ ТА ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ СТОСОВНО ЇХ МАЙНА

ОСОБИСТІ ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ ТА ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ СТОСОВНО ЇХ МАЙНА

Назва:
ОСОБИСТІ ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ ТА ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ СТОСОВНО ЇХ МАЙНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ МВС УКРАЇНИ
Калітенко Оксана Михайлівна
УДК 347.625 (043.5)
ОСОБИСТІ ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ
ТА ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ СТОСОВНО ЇХ МАЙНА
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права та кафедрі цивільного процесу Одеської національної юридичної академії, Міністерство науки і освіти України.
Науковий керівник: Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, член – кореспондент Академії правових наук України, професор Червоний Юрій Семенович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри цивільного процесу.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент Жилінкова Ірина Володимірівна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук, доцент Кройтор Володимир Андрійович, Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри цивільно-правових дисциплін.
Провідна установа: Львівський Національний Університет імені Івана Франка, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України, м.Львів.
Захист відбудеться “9 “листопада 2001 р., о 10годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.700.03. при Національному університеті МВС України за адресою: 61080 м.Харків, проспект 50 – річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного Університету МВС України за адресою: 61080 м.Харків, проспект 50 – річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “8” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Прийняття 28 червня 1996 року нової Конституції України як своєрідного суспільно-політичного договору принципово змінило політико-правову ситуацію в нашій країні. Відтак з’явилася реальна можливість змістити акценти подальшої державно-правової політики, визначивши таку їх послідовність: Людина – Сім’я – Суспільство – Держава. Тобто мова йде про реальні можливості створення і розвитку справжнього громадянського суспільства в Україні, або, іншими словами – самостійної і незалежної від держави системи відносин між юридично вільними і рівноправними партнерами у всіх сферах життя людини.
Фізична особа може бути власником, підприємцем, продукувати матеріальні та нематеріальні блага лише в тому разі, якщо матиме сприятливі умови для життя у буквальному, фізичному, розумінні цього слова і для життя у загальному вимірі як можливості вільного прояву та розвитку своєї особистості, забезпечення поваги до особи та її захищеності.
Одним з природних прав людини є право на сім’ю. Сім’я це окремий суспільний осередок; нікого не можна примушувати до створення сім’ї чи тримати у ній всупереч його волі. Сім’я була і залишається природним та основним осередком суспільства. Намагання радянської ідеологічної машини утвердити у свідомості громадян переконання, що таким осередком є трудовий колектив, виявилися марними.
Сімейно – правовий статус людини – це її обличчя в суспільстві, пов’язане зі станом сім’ї цієї людини. Сім’я як соціальний феномен, що склався в суспільстві, має для кожної окремої людини велике значення і в самому суспільстві становить загальновизнану соціальну цінність. Тому нормативне регулювання сімейних відносин відображає і соціальну значущість тих видів сімейних відносин, які підлягають правовому регулюванню, та індивідуальну цінність певних видів сімейних відносин для кожної людини зокрема. Від якості та обгрунтованості – правової та соціальної – цього регулювання залежить стан сімейних відносин у суспільстві, визначеність поведінки окремих осіб, які є учасниками сімейних та суспільних відносин, їх соціальне становище і правовий стан, навіть їхнє сприйняття світу і життя взагалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБИСТІ ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ ТА ВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ СТОСОВНО ЇХ МАЙНА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок