Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм забезпечення беззбитковості підприємств

Організаційно-економічний механізм забезпечення беззбитковості підприємств

Назва:
Організаційно-економічний механізм забезпечення беззбитковості підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пятаєва Олена Василівна
УДК 658.012.32
Організаційно-економічний механізм забезпечення
беззбитковості підприємств
Спеціальність 08.06.01. –економіка,
організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса-2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Одеському державному економічному університеті
Науковий керівник: |
Кандидат економічних наук, доцент
Ковальов Анатолій Іванович,
Одеський державний економічний університет, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: |
Доктор економічних наук, професор
Наливайко Анатолій Петрович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри стратегії підприємства
Кандидат економічних наук, доцент
Лисюк Володимир Митрофанович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, заступник завідуючого відділом ринкових механізмів та структур
Провідна установа: | Національний університет “Львівська політехніка” МОН України
кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва м.Львів
Захист відбудеться „18” листопада 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.055.01 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий „14” жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Д.е.н. професор І.О. Гродзинська
Актуальність теми. Ринкова трансформація економіки України неможлива без відповідних структурних перетворень на мікрорівні. У свою чергу вони не є самоціллю підприємств, а засобом забезпечення їх беззбиткової діяльності. Ринкові перетворення перших чотирнадцяти років свідчать про те, що позитивних результатів на макрорівні можна досягти тільки за умови стабілізації фінансово-економічного стану підприємств. Проблема забезпечення беззбиткової діяльності набуває особливо актуального значення й у зв'язку з тим, що деякі її аспекти вивчені фрагментарно і тому потребують прикладного розвитку.
Найбільш актуальними є питання дослідження взаємозв'язку між трансформацією форм власності підприємств і створенням інституту ефективних власників, а також фактора регулярного забезпечення беззбиткової діяльності підприємств.
Підвищення конкурентноздатності національної економіки потребує від держави розробки й координації системи заходів щодо збільшення ефективності роботи суб'єктів господарювання, забезпечення секторам української економіки паритетних умов функціонування. Для розробки дієвого механізму державної підтримки підприємств, у дослідженні сфокусована увага на наслідках приватизаційних процесів, активно проведених у перше десятиріччя ринкових перетворень у країні й на удосконалення управлінських підходів з боку держави і власне керівництва підприємств із забезпечення їх ефективної беззбиткової роботи.
На жаль, статистичними даними підтверджується, що не менше третини підприємств України так і не перебороли вхідних бар'єрів ринкової економіки, не змогли працювати ефективно і, отже, мають підпадати під пильну увагу держави. Дотепер не вироблений порядок і інструментарій проведення діагностики фінансово-економічного стану підприємств постприватизаційного сектору економіки, розробки й реалізації комплексних програм із забезпечення виходу підприємств зі збиткової зони, їх реструктуризації й фінансово-економічного оздоровлення.
Малодослідженими є складові механізму організаційно - економічної підтримки з боку держави беззбиткової діяльності підприємств ключових, стратегічних галузей народного господарства, однією з яких є машинобудування.
У даному дослідженні на прикладі підприємств машинобудівного комплексу Одеської області здійснена спроба внести елементи організаційної, фінансово-економічної визначеності (детермінації) беззбиткового функціонування підприємств різних форм власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм забезпечення беззбитковості підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок