Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ВІЛЬНОГО ЧАСУ СТУДЕНТІВ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ВІЛЬНОГО ЧАСУ СТУДЕНТІВ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ВІЛЬНОГО ЧАСУ СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЦЮЛЮПА Степан Данилович
УДК 379.8.011.32.008
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ
КУЛЬТУРИ ВІЛЬНОГО ЧАСУ СТУДЕНТІВ
13.00.06. – теорія, методика і організація культурно-просвітньої діяльності
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Афанасьєв Юрій Львович,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Брилін Борис Андрійович,
Вінницький державний педагогічний університет.
кандидат педагогічних наук, доцент
Герасименко Людмила Петрівна,
Об’єднаний інститут при Національній Академії Оборони України.
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
м. Київ.
Захист відбудеться 27 лютого 2004 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса,36).
Автореферат розісланий 26 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Загуменна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Темп сучасного життя, усе зростаючі обсяги інформації, постійне оновлення і ускладнення технологій дедалі вище підносять рівень вимог щодо соціально-культурної та науково-технологічної озброєності фахівців, які виходять із стін вищих навчальних закладів. Разом з тим фізіологічні можливості організму студента вже не дозволяють надалі нарощувати обсяги навчальних курсів шляхом збільшення сітки навчальних годин. Підвищення ефективності процесу підготовки фахівців може сьогодні здійснюватись, з одного боку, шляхом інтенсифікації навчальної діяльності в межах встановленого робочого часу, з іншого _шляхом оптимізації та раціоналізації використання усього наявного масиву часу.
Важливою умовою оптимального вирішення завдань, що стоять перед студентом у роки навчання, є розуміння важливості раціональної організації часу і наявності досвіду його використання. Практичні спостереження за діяльністю студентів свідчать про наявний брак такого досвіду у більшості з них. Особливо проблематичним для багатьох студентів є використання вільного часу. Вільний час приваблює студентів нерегламентованістю, самостійним вибором різних занять, можливістю поєднувати в ньому різні, як розважальні, так і розвиваючі види діяльності. Однак потужний педагогічний потенціал вільного часу для значної частини студентів залишається неусвідомленим, нереалізованим. Вільний час сприймається часто-густо, як час вульгарно потрактованого відпочинку, як час розваг. Такий стан певною мірою пояснюється зростанням споживацьких, меркантильних орієнтацій, тенденцією до зниження колективістських засад, поширенням індивідуалізму, відокремленості. Цьому сприяє руйнація культурної інфраструктури, стереотипізованість змісту і форм роботи культурно-дозвіллєвих установ, надмірна комерціалізація культурно-дозвіллєвої сфери, витиснення з її структури безкоштовних культурних послуг. Впровадження ринкових умов викликало до життя таке явище як робота студентів у позанавчальний час з метою заробітку. За таких обставин потенціал вільного часу як чинника всебічного розвитку студентів значно зменшується, що обумовлює необхідність зосередити увагу на вивченні характеру використання вільного часу студентами, його кількісних і якісних характеристик, визначенні рівнів сформованості культури вільного часу та умов удосконалення організації вільного часу студентства.
В науці накопичено певний досвід дослідження проблеми вільного часу студентів, визначено концептуальні засади вільного часу як фактору формування особистості студента (Г.С. Кравченко, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ВІЛЬНОГО ЧАСУ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок