Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шкурупій Лінда Олександрівна
УДК 330.34:336.12
МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ
ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Дмитриченко Лілія Іванівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії

Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гуревічов Маркс Михайлович, Харківський національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України (м. Харків), завідувач кафедри загальної економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент Рибнікова Галина Іванівна, Донецький державний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра економічної теорії
Провідна установа
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра економічної теорії
Захист відбудеться 25 квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.01. у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 24 березня 2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Практика показала хибність ідеалізації як державно-командної системи, так і “вільного ринку”. Активізація державного регулювання ринкової економіки в господарчому житті як високорозвинутих країн, так і країн з перехідною економікою, передбачена реаліями всесвітньої економіки: галузевими та загальногосподарчими кризами, порушеннями в грошовому обігу, загостренням конкуренції на світових ринках, а також існуванням так званих “провалів ринку” (нерівність у розподілі доходів і національного багатства, тенденції монополізації в розвитку регіонів країни, безробіття, соціальна незахищеність найбільш уразливих верств населення тощо).
Кризові явища в національній економіці проявляються в скороченні виробництва, зниженні продуктивності праці та інвестиційної активності, в зростанні соціального напруження. Це передбачає доцільність аналізу припустимості існуючого шляху розвитку та можливості вибору нової моделі державного регулювання соціально-економічних процесів в трансформаційний період, спираючись на теоретичну оцінку основних макроекономічних концепцій, що дали змогу уряду багатьох країн розробити власну економічну політику подолання кризи й у короткий строк досягти стабілізації. Це обумовлює необхідність обґрунтування найбільш прийнятної (щодо національної трансформаційної економіки) концепції державного регулювання; теоретичного узагальнення соціально-економічних функцій держави, що безпосередньо стимулюють ринковий характер національної економіки; визначення межі державного втручання в соціально-економічні процеси, що відбуваються в Україні; розробки програм економічних реформ і заходів щодо їх реалізації; і, насамперед, всебічного розроблення механізму державного регулювання національної економіки. Особливого значення це питання набуває в умовах трансформації ринкових відносин, що впливає, перш за все, на відносини власності і через них на соціальні аспекти суспільства.
Сьогодні активно обговорюється необхідність втручання держави в господарчі процеси як серед західних економістів, так і серед вітчизняних. Особлива увага приділяється цьому питанню відносно розвитку країн з перехідною економікою.
Серед сучасних вчених-економістів, які внесли істотний вклад у розробку загально методологічних і теоретичних аспектів державного регулювання, гідне місце займають Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок