Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> склокерамічні матеріали на основі природних компонентів для ізоляції відпрацьованого ядерного палива

склокерамічні матеріали на основі природних компонентів для ізоляції відпрацьованого ядерного палива

Назва:
склокерамічні матеріали на основі природних компонентів для ізоляції відпрацьованого ядерного палива
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОМПЛЕКС "ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ"
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Саєнко Сергій Юрійович
УДК 621.039.519
склокерамічні матеріали на основі природних компонентів для ізоляції відпрацьованого ядерного палива
05.02. 01 - матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" (ІФТТМТ ННЦ ХФТІ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | - член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Неклюдов Іван Матвійович, Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ „Харківський фізико-технічний інститут”, директор.
Офіційні опоненти: | - доктор технічних наук, професор Змій Віктор Іванович, Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ „Харківський фізико-технічний інститут”, начальник лабораторії.
- доктор фізико-математичних наук, професор Ільїнський Олександр Іванович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідуючий кафедрою металознавства і термообробки.
Провідна установа: | - Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України, м. Київ
(відділ керамічних матеріалів).
Захист відбудеться " 21 " травня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 в Інституті монокристалів НТК "Інститут монокристалів" НАН України за адресою: м. Харків, пр. Леніна, 60
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту монокристалів НТК "Інститут монокристалів" НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60
Автореферат розісланий “ 18 “ квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук |
Атрощенко Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Однією з головних задач атомної енергетики є вирішення питання надійної і безпечної ізоляції відпрацьованого ядерного палива (ВЯП). У зв'язку з цим виникла необхідність серйозного розвитку робіт в області як фундаментальних та прикладних досліджень, так і технологічних розробок їх реалізації в забезпеченні високого рівня безпеки.
В цей час стратегія довгострокового збереження ВЯП у багатьох країнах одержує найбільший пріоритет. Загальновизнано, що для створення безпечних умов попереднього збереження відпрацьованої тепловидільної збірки (ВТВЗ), які мають перспективу геологічного захоронення, підлягають замонолічуванню (капсулюванню у монолітну захисну форму). Однак, питання, що стосується практичного вирішення технології замонолічування ВТВЗ, залишається повною мірою невирішеним. З цієї причини необхідно провести комплекс розробок і досліджень з оптимізації складу захисних матеріалів, які використовуються для замонолічування, технології їх одержання, а також з випробувань пропонованих матеріалів на хімічну та радіаційну стійкість. Серед різних перспективних матеріалів найбільший інтерес викликають мінералоподібні композиції.
Усі дослідження з розробки нових складів захисних матеріалів проводяться з урахуванням національних особливостей як економічної доцільності, так і умов поводження з радіоактивними відходами. При врахуванні існуючого економічного стану країни та наявність багатих природних геологічних масивів на території України, найбільший інтерес для капсулювання ВЯП у мінералоподібні захисні монолітні блоки викликають природні матеріали у вигляді скла і кристалічних компонентів, зокрема польові шпати складу Na(K,Ca)AlSi3O8. Саме ці природні алюмосилікатні матеріали є породоутворюючими мінералами гірської породи - граніту, пропонованого як геологічне середовище для захоронення ВЯП в Україні. Вони характеризуються високою стабільністю структури і складу протягом тривалого періоду часу.
Відомо, що багато гірських порід, які складаються переважно з силікатів, є поліфазними матеріалами і поряд із кристалічними складовими мінералів, містять і аморфну складову, наприклад, вулканічне скло, і зберігають стабільними свої властивості після опромінення відносно великими дозами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: склокерамічні матеріали на основі природних компонентів для ізоляції відпрацьованого ядерного палива

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок