Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СПОСОБІВ І ЗАСОБІВ ПРОВІТРЮВАННЯ РУДНИКІВ ПІСЛЯ МАСОВИХ ВИБУХІВ

РОЗРОБКА СПОСОБІВ І ЗАСОБІВ ПРОВІТРЮВАННЯ РУДНИКІВ ПІСЛЯ МАСОВИХ ВИБУХІВ

Назва:
РОЗРОБКА СПОСОБІВ І ЗАСОБІВ ПРОВІТРЮВАННЯ РУДНИКІВ ПІСЛЯ МАСОВИХ ВИБУХІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО освіти і НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНий ГІРничий університет
Мікрюков Сергій Борисович
УДК 622.235:622.457.5
РОЗРОБКА СПОСОБІВ І ЗАСОБІВ ПРОВІТРЮВАННЯ
РУДНИКІВ ПІСЛЯ МАСОВИХ ВИБУХІВ
Спеціальність 05.26.01 “Охорона праці”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2002 р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аерології та охорони праці в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Бойко Володимир Олександрович,
Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри аерології і
охорони праці
Офіційні опоненти:–
доктор технічних наук, професор
БЕРЕСНЄВИЧ Петро Васильович,
Криворізький технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри опалення і вентиляції –
кандидат технічних наук, доцент
ДАНІЛОВ Михайло Петрович,
Придніпровська державна академя
будівництва та архітектури Міністерства
освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), доцент кафедри опалення і вентиляції
Провідна установа Український державний науково-дослідний інститут безпеки праці і екології в гірничорудній і металургійній промисловості (НДІБПГ) Міністерства промислової політики України, лабораторiя рудникової аерологiї, (м.Кривий Ріг).
Захист відбудеться “ 20 ” червня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07 в Національному гірничому університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, 27, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 16 ” травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Т. Заїка
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Подальший усебічний розвиток України як незалежної держави в першу чергу залежить від підйому її економічного потенціалу і, зокрема, від росту кількісних і якісних показників роботи промисловості. Основною галуззю, що визначає питому вагу України у світовій економіці, є металургійна промисловість, яка, незважаючи на загальновідомі труднощі, у даний час працює ефективно.
Подальший ріст видобутку залізної руди здійснюється як за рахунок введення в експлуатацію нових потужностей, так і за рахунок інтенсифікації ведення гірничих робіт, вишукування резервів підвищення продуктивності та безпеки праці.
Системи розробки рудників Кривбасу характеризуються масовим обваленням руди, що вимагає виконання великих одночасних обсягів підривних робіт – масових вибухів. Кількість вибухових речовин (ВР), які підриваються при цьому, досягає 100 і більше тонн. Вибуховий розпад таких великих кількостей ВР в обмежених обсягах гірничих виробок рудників неминуче приводить до їхнього інтенсивного загазування токсичними пилогазовими продуктами вибуху, розбавлення яких до безпечних гранично припустимих концентрацій (ГПК) на робочих місцях вимагає значного часу й ефективної роботи вентиляційної системи шахти.
У результаті збільшення потужностей рудників і загального зниження рівня гірничих робіт у Кривбасі сформувалися складні вентиляційні системи рудників, якими важко керувати. Крім того, застосовувані в даний час технічні засоби оперативного керування вентиляцією шахт Кривбасу, зокрема, вентиляційні споруди, не забезпечують можливість інтенсифікації вентиляції після масового вибуху в зв’язку з їхньою недостатньою стійкістю до дії ударної вибухової хвилі.
Тому дослідження аеродинамічних параметрів вентиляційних систем рудників і розробка на базі цих досліджень способів і засобів провітрювання після масових вибухів є актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Національного гірничого університету (ДГІ) по темах: “Дослідити і розробити методи і засоби оперативного керування провітрюванням рудних шахт із високим навантаженням на очисні блоки” № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗРОБКА СПОСОБІВ І ЗАСОБІВ ПРОВІТРЮВАННЯ РУДНИКІВ ПІСЛЯ МАСОВИХ ВИБУХІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок