Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-епідеміологічний аналіз та прогноз при поєднаній черепно-мозковій травмі

Клініко-епідеміологічний аналіз та прогноз при поєднаній черепно-мозковій травмі

Назва:
Клініко-епідеміологічний аналіз та прогноз при поєднаній черепно-мозковій травмі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
академія медичних наук україни
Державна установа “Інститут нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова”
Полторацький Віталій Григорович
УДК 616.831
Клініко-епідеміологічний аналіз та прогноз при поєднаній черепно-мозковій травмі
14.01.05 — нейрохірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України, Харківській міській клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. О.І. Мещанінова.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України Поліщук Микола Єфремович, Національна академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри нейрохірургії, Заслужений діяч науки й техніки України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Шевага Волдимир Миколайович, Львівський національний медичний університет імені Д. Галицького, завідувач кафедри нервових хвороб і нейрохірургії
доктор медичних наук, професор Данчин Олександр Георгійович, Центральний військовий шпиталь МО України, начальник клініки нейрохірургії і неврології, головний нейрохірург МО України
Захист відбудеться 11 грудня 2007 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Державній установі “Інститут нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України” (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32, конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи “Інститут нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України” (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32).
Автореферат розіслано 9 листопада 2007 р.
Учений секретар Спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н., професор Л.Л. Чеботарьова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У структурі сучасного травматизму особливе значення мають черепно-мозкова травма (ЧМТ) і політравма, які є основною причиною смертності від травм (Поліщук М.Є. та співавт., 2002; Гуманенко Е.К., 2006; Педаченко Є.Г., 2006; Grindale S.H., 2003). В Україні смертність від ЧМТ становить 2,4 на 10 000 населення з щорічними втратами до 11–12 тисяч осіб, причому ці дані не враховують потерпілих з поєднаною ЧМТ (ПЧМТ) (Педаченко Е.Г., 2006; Шлапак І.П. та співавт., 2006). Перебіг післятравматичного періоду у потерпілих з ПЧМТ завжди ускладнений, що обумовлене первинними та вторинними факторами системного та внутрішньочерепного походження (Потапов О.О., 2002; Гуманенко Е.К., 2006).
Актуальність ПЧМТ обумовлена наявністю низки невирішених питань діагностики, лікувальної тактики, прогнозу наслідків і оцінки ефективності різних організаційних та лікувальних заходів. Незважаючи на наявність досить великої кількості публікацій, присвячених різним аспектам поєднаної нейротравми, більша частина з них ґрунтується на обмеженій кількості спостережень і розглядає лише окремі, найпоширеніші види ушкоджень. До цього часу відсутні клініко-епідеміологічні дані щодо частоти та структури ПЧМТ, факторів та чинників несприятливих наслідків її лікування.
У зв’язку з цим, комплексний аналіз клініко-епідеміологічних особливостей ПЧМТ за матеріалами спеціалізованого відділення політравми є актуальним як з наукової, так і з практичної точок зору.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в спеціалізованому відділенні політравми Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. О.І. Мещанінова відповідно до теми: “Надання медичної допомоги постраждалим з множинними та поєднаними пошкодженнями” (за № держреєстрації 0102U002556). Тема виконувалася кафедрами вертебрології, травматології та анестезіології, швидкої та невідкладної медичної допомоги, медицини невідкладних станів, медицини катастроф та військової медицини Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО).
Мета дослідження — поліпшити якість надання спеціалізованої допомоги хворим з ПЧМТ на підставі клініко-епідеміологічного аналізу лікування потерпілих в спеціалізованому відділенні політравми; вивчити наслідки та розробити критерії прогнозу при ПЧМТ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Клініко-епідеміологічний аналіз та прогноз при поєднаній черепно-мозковій травмі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок