Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ / сторінка 3

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Але не всі аспекти проблеми поєднання історичної науки і музичного мистецтва у гармонійному навчально-виховному процесі достатньо вивчені. Таке важливе питання, як дидактичні засади використання музичного мистецтва у процесі професійної підготовки майбутніх учителів історії (період від найстародавніших часів і до середини ХVIII століття), не було предметом спеціального наукового дослідження. Разом з тим, ця підготовка має свої особливості, які необхідно вивчити і дослідити.
Викладене вище зумовило вибір теми дисертаційного дослідження "Дидактичні засади використання музичного мистецтва у професійній підготовці майбутніх учителів історії".
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану НДР Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка та пов'язана з планом НДР Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України при розробці теми "Теоретичні та методичні основи підготовки вчителя до викладання предметів освітньої галузі "Культурознавство: мистецтво, художня література, етика та естетика" (PK №0199И 000400).
Тема дисертації затверджена вченою радою Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка 31.05.2001, протокол №10 і узгоджена у Раді з координації наукових досліджень у галузі педагогіки і психології в Україні 19.06.01, протокол №6.
Об'єкт дослідження — процес професійної підготовки майбутніх учителів історії.
Предмет дослідження — зміст, форми і методи підготовки майбутніх учителів історії до використання музичного мистецтва у навчально-виховному процесі.
Мета дослідження — розробити, науково обґрунтувати і експериментально перевірити модель підготовки майбутніх учителів історії до використання музичного мистецтва у навчально-виховному процесі.
Концептуальні ідеї дослідження: система професійної підготовки майбутніх учителів історії потребує вдосконалення шляхом реалізації моделі підготовки студентів до використання музичного мистецтва у навчально-виховному процесі. Завданням спецкурсу з історії музики є підготовка студентів в педагогічних навчальних закладах до використання окремих музичних тем у процесі вивчення історії.
Вагомими є такі дидактичні засади підготовки майбутніх учителів історії до використання музичного мистецтва у навчально-виховному процесі:
·
відбір навчального матеріалу з урахуванням принципів поліваріантності й інтегративності професійної підготовки майбутніх учителів історії;
· структурування змісту навчання з опорою на використання альтернативних підручників і посібників, додаткових спецкурсів, авторських розробок і методичних рекомендацій;
· проблемно-пошуковий виклад теоретичного і практичного матеріалів;
·
використання дослідницьких методів навчально-пізнавальної діяльності студентів.
Широке використання музичного мистецтва у педагогічному процесі шляхом упровадження в систему професійної підготовки студентів історичних факультетів курсу історії музики забезпечує органічне поєднання раціонального і почуттєвого, сприяє глибокому вивченню навчального матеріалу, вихованню гармонійної творчої особистості майбутнього учителя.
Музика має свої, тільки їй притаманні засоби художньої виразності, один з яких — це створення особливої атмосфери на заняттях, де відчуття пізнання об'єкта відбувається на художньо-емоційному рівні, який, завдяки педагогічній майстерності учителя, поєднується з науковою теорією, що особливо важливе для сприймання віддалених у часі історичних культур.
Історичні факти, які подаються через життя і творчість видатних митців, набувають рис життєвої правдивості і переконливості, викликають більший інтерес і наближують віддалені у часі події і факти. Звуки кожної культурно-історичної епохи є константою звукового універсуму, що змінюється з ходом її розвитку та утвердженням нової культури. Звукова константа епохи завжди була відбитком психічного стану суспільства і всіх процесів, які в ньому відбувалися. Соціум організує розвиток мистецтва, мистецтво впливає на розвиток соціуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок