Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ / сторінка 4

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Тому вони — дві невід'ємні частини одного цілого.
Уміння розглядати українське мистецтво як складову частину всесвітньої культури, виявляти спільні тенденції та розбіжності для майбутніх учителів історії складають важливу частину світогляду, що формується у процесі вивчення історико-філософських дисциплін.
Здатність майбутніх учителів історії розглянути культуру як спосіб буття певного соціуму ґрунтується на усвідомленні нерозривного зв'язку історії і мистецтва в цілому, історії і музики зокрема, допомагає перетворити історичний процес з безликого в персоніфікований, зрозуміти історичні події як з точки зору сьогодення, так і через призму сприйняття їх сучасниками, подолає бар'єр відчуженості у сприйнятті сучасною молодою людиною мистецької спадщини віддалених за часом культурно-історичних епох.
У процесі дослідження перевірялася гіпотеза — ефективність підготовки майбутніх учителів історії можна значно підвищити, якщо:
·
навчити їх поєднувати вивчення історії з музичним мистецтвом шляхом використання музики як засобу мотивації навчання, розширення змістового компонента, діагностики засвоєних знань;
· реалізувати гармонійне узгодження розвитку інтелектуальної та емоційної сфер студентів у процесі вивчення історичного матеріалу.
Завдання дослідження:
1. Обгрунтувати теоретичне значення мистецтва як художньо-емоційного відображення історії культурно-історичних епох.
2. Проаналізувати педагогічний досвід гармонійного поєднання музичного мистецтва та історичної науки.
3. Виявити педагогічні можливості щодо використання музичного мистецтва як засобу гармонізації процесу вивчення історичних тем.
4. Визначити критеріальні характеристики готовності майбутніх учителів історії до використання музичного мистецтва у навчально-виховному процесі.
5. Розробити та експериментально перевірити модель підготовки майбутніх учителів історії до використання музичного мистецтва у навчально-виховному процесі.
6. Схарактеризувати педагогічні підходи реалізації запропонованої моделі.
Методологічна основа дослідження ґрунтується на положеннях системного і діяльнісного підходів у пізнанні педагогічних та мистецьких явищ, процесів і фактів, на розкритті функціональних взаємозв'язків "мистецтво і соціум", "мистецтво і цивілізація", "мистецтво і особистість", на засадах історико-естетичного підходу до професійної підготовки учителів.
Науковий пошук здійснено на основі принципів взаємодії взаємовпливів, та єдності національного і загальнолюдського, трактування світової культури як полікультурної структури, що складається з унікальних і неповторних цінностей. Виключне методологічне значення має культурологічний підхід до професійної підготовки вчителя історії, що ґрунтується на усвідомленні сутності мистецтва як особистісно-соціального явища, розумінні його педагогічного потенціала.
Теоретичною основою дослідження стали твори видатних педагогів-дидактів (С.У. Гончаренко, С.О. Деніжна, В.В. Загвязінський, М.П. Лещенко, І.К. Назаренко, Р.М. Тельгарова, О.П. Рудницька, Н.В. Семеняк, В.А. Семиченко, Н.С. Терентьєва), основоположників світової філософсько-естетичної думки (Аристотель, Платон, І. Гердер, М. Монтень, Г.С. Сковорода), провідних філософів та істориків (М.А. Барг, М.С. Грушевський, Є.В. Герцман, І.А. Зязюн, В.Г. Кремінь, Г.Л. Курбатов, Г.Є. Лебедєва, В.І. Уколова, Д.І. Чижевський), вітчизняних та зарубіжних мистецтвознавців (Б.В. Асаф'єв, Ж. Байф, Дж. Вазарі, В.М. Верховинець, В.С. Галацька, І.Б. Дзюба, Н.А. Дмитрієва, Л. Кибалова, М. Ламарова, Б.Б. Лобановський, П.Д. Мащенко, В.О. Пащенко та ін.), сучасних дослідників мистецтва (М.С. Медвідь, Г.О. Скляренко, М.Л. Струнка, Н.Н. Хоменко, В.В. Черненко, М.К. Цемко, О.В. Цимбал), видатних музикознавців (В.С. Аппель, І.С. Белза, М.С. Друскін, С.Ю. Левік, В.В. Луканін, П.Д. Мащенко, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок