Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ / сторінка 5

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Л. Мініна, М.М. Озеров, Б.О. Покровський, І.В. Ремезов, Л.І. Грисенко).
Вивчення проблеми дослідження ґрунтувалося також на змістовних наукових працях та розроблених нових педагогічних моделях українських учених з питань підготовки учительських кадрів та розробки нових оригінальних програм (Л.Л. Аргажникова, С.О. Деніжна, І.І. Журавльов, В.В. Загвязінський, Н.Є. Миропольська).
Для розв'язання поставлених завдань використовувалися теоретичні та емпіричні методи дослідження. Проведено історико-ретроспективний аналіз і послідовно вивчено етапи формування музично-педагогічної освіти та її значення в житті певного соціуму. Водночас, результативними виявилися порівняльно-педагогічні діагностуючі методики (спостереження, опитування, бесіди з викладачами, студентами, учителями історії, організація конкурсів, анкетування, участь у семінарах, організація вікторин, аналіз результатів мистецько-педагогічної діяльності), моделювання, констатуючий та формуючий експерименти, методи математичної обробки та інтерпретації даних.
Організація дослідження. Дослідження здійснювалося у три взаємопов'язані етапи, що охоплюють період з 1994 по 2001 рік.
На першому етапі (1994–1995) було визначено і об'єкт і предмет дослідження, сформульовано гіпотезу, розроблено завдання, визначено методи дослідницької роботи. Проведено аналіз праць філософів, мистецтвознавців, істориків, культурологів стосовно поглядів на мистецьку епоху в цілому і на кожний відповідний її стиль зокрема, праці видатних педагогів минулого про необхідність і актуальність мистецької підготовки учительських кадрів.
На другому етапі дослідження (1995–1996) розроблено програму і методику експериментальної роботи, визначено критерії та рівні сформованості знань, умінь і навичок майбутніх вчителів стосовно використання музичного мистецтва у навчально-виховному процесі, проведено констатуючий експеримент, створено авторський історико-мистецький курс "Історія музики від найстародавніших часів і до середини ХVІІІ століття".
На третьому етапі (1997–2001) було проведено формуючий експеримент, здійснено перевірку розробленої моделі використання музичного мистецтва у системі вищої педагогічної освіти, узагальнено проміжні та кінцеві результати педагогічного експерименту, сформульовано загальні положення і висновки, оформлювалися результати дослідження.
Експериментальна база. Дослідження проводилося у Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка і Кримському державному індустріально-педагогічному інституті, в яких здійснювалася дослідно-експериментальна робота з проблеми викладання авторського спецкурсу з історії музики. Авторський курс викладався на етапі формуючого експерименту. В експерименті брали участь студенти Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка і Кримського державного індустріально-педагогічного інституту, студенти Кременчуцького державного педагогічного училища імені А.С. Макаренка, школи-ліцею № 1, авторської школи "Чарівний світ" міста Полтави, учні Супрунівської загальноосвітньої школи Полтавського району, учні Тагамлицької загальноосвітньої школи Машівського району Полтавської області. Загальна кількість, задіяних в експерименті, склала 1157 чоловік.
Наукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше музичне мистецтво розглядається як засіб мотивації, розширення змісту і гармонізації вивчення історичних тем у процесі професійної підготовки майбутніх учителів історії, сформульовано критерії і показники готовності майбутніх учителів історії до використання музичного мистецтва у навчально-виховному процесі, розроблено модель підготовки учителів історії до викладання авторських мистецько-історичних курсів, уведено нові джерела. Подальшої конкретизації набули ідеї діячів культури і мистецтва, філософів і педагогів стосовно використання музики у процесі професійної підготовки учительських кадрів.
Теоретичне значення дослідження полягає в обґрунтуванні заходів поєднання історії і музики, у доведенні необхідності введення в навчальні плани спеціальності “вчитель історії” спецкурсу "Історія музики від найстародавніших часів і до середини XVIIІ століття", у висвітленні педагогічних підходів до використання музичного мистецтва у процесі вивчення історичного навчального матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок