Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ / сторінка 8

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Так, його учні переписували музичні твори, володіючи музичною грамотою, вивчали літературні тексти, часто написані самим Людкевичем, виконували їх не тільки на уроках хорового співу, але й на уроках історії при вивченні культури відповідної епохи. Уроки музики та історії дуже часто поєднував в єдине заняття М.Д. Леонтович. Нерідко такі уроки проходили на природі, де учні після цікавої розповіді учителя виконували народні пісні в його обробці, які відповідали конкретній історичній темі. Я.С. Степовий, працюючи в початковій школі у Петербурзі, передавав своїм вихованцям елементарні знання з історії Росії, які обов'язково поєднував з культурою того часу у цілому і з музикою зокрема.
У першій чверті ХХ століття спробу поєднати музику з історією у своїй викладацькій та науковій діяльності зробив Б.В. Асаф'єв, який став основоположником думки, що кожній історичній епосі притаманний свій комплекс виразних засобів музичної мови, своя інтонаційна система. Найважливішою складовою частиною цієї системи є "інтонаційний словник епохи" — сума музичних інтонацій, які глибоко засіли в суспільній свідомості, в думках і емоціях сучасників. Музику можна зрозуміти тільки через історію, а історію можна відтворити тільки через мистецтво, найголовнішими складовими якого є музика і живопис. У цьому Б.В. Асаф'єв був глибоко впевнений і на цьому базувалася його педагогічна система.
У кінці 70-х років почалася співпраця видатного майстра сучасної оперної сцени, головного режисера Великого театру Б.О. Покровського з викладачами московської загальноосвітньої школи № 600. На базі цієї творчої співпраці була створена і вийшла в 1981 році його книга "Бесіди про оперу. Книга для учнів". Просвітительська робота велася з учнями 8-10 класів. Вона почалася за ініціативою викладача історії московської загальноосвітньої школи № 600 Н.Ф. Куликової і підтримана викладачами історії та музики.
Використання музичного мистецтва при вивченні історії сприяє повторенню, закріпленню та поглибленню знань, умінь і навичок, здобутих у процесі вивчення всесвітньої історії та історії України, історії філософії, культурології, історії педагогіки, що в багатьох аспектах тісно пов'язані з вивченням історії музики. Здобуті знання, уміння і навички з історії музики допоможуть вчителям історії в майбутньому гармонізувати власний процес підготовки до викладання історичних тем, а також покращити процес засвоєння матеріалу учнями, бо при такій організації занять музика послужить засобом поглиблення змістового компонента тем, що вивчаються, методом і прийомом засвоєння знань, умінь і навичок, формою проведення занять, реалізатором індивідуальних можливостей учителя у підготовці до занять, стимулятором художнього ставлення до предмета, посиленням персоналізації в історичному процесі, виступає засобом психотерапевтичного впливу на особистість.
Науково-популярні фільми з життя народів планети, їх календарно-обрядові пісні та танці, використані на заняттях історії, значно поглиблюють змістовий компонент у процесі вивчення первісного суспільства, розширюють уяву студентів, наближають епоху до сьогодення. Цікавим джерелом до вивчення прадавньої історії є пісні і гімни в інтерпретації Імми Суммак, які, як правило, сприймаються студентською аудиторією з великою увагою та інтересом.
Вивчення історії Стародавнього Єгипту часів Середнього царства, його війн з Нубією, повстання селян і рабів, яке набуло найбільшого розмаху у стародавні часи, буде сприйматися в більш художньому аспекті, коли буде доповнене легендою, яка народилася за правління фараона Сенусерта І (2000 р. до н.е.), про кохання єгиптянина Радамеса і ефіопки Аїди. Легенда наблизить той час до сьогодення, зникне бар'єр часу.
Дуже цікава історія відкриття та перших років існування Львівського університету — найстарішого університету України, його системи організації освіти. Але, мабуть, прекрасно доповнять цю розповідь табулатури, знайдені в архівах львівського університету, в свій час переписані першими студентами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок