Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГ
ОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕБРІЙ ІРИНА ВАСИЛІВНА
УДК 378.02:782/785
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ
13.00.04 — теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
Лещенко Марія Петрівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, головний науковий співробітник відділу теорії і практики педагогічної майстерності, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Мельничук Сергій Гаврилович, Кіровоградський державний педагогічний університет імені
Володимира Винниченка, завідувач кафедри педагогіки психолого-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент Орлов Валерій Федорович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу проблем виховання у професійно-технічних
закладах, м. Київ.
Провідна установа : Харківський державний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 23 жовтня 2002 року о 1б00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ,
вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 21 вересня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованї вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Сучасний етап оновлення суспільства, формування і встановлення нових взаємовідносин у соціумі, криза, в якій зараз перебуває культура, зумовлюють інтенсивний науковий пошук, який націлений на посилення уваги широкої педагогічної громадськості до ролі мистецтва у процесі виховання творчої особистості.
Концепції історичної освіти націлені на безпосереднє сприяння формуванню соціально-компетентного й активного громадянина України, що був би здатним вільно орієнтуватися в навколишньому світі і в якого патріотизм та ґрунтовні знання історії й культури українського народу поєднувалися б із глибоким розумінням історії й культури інших народів, країн, цивілізацій, шанобливим толерантним ставленням до них.
Історична освіта повинна забезпечувати:
·
засвоєння як на образному й емоційному, так і на логічному рівнях стабільних знань про головні історичні віхи становлення сучасного світу та Української держави;
· сприйняття людського суспільства на кожному історичному етапі як цілісності, що характеризується єдністю й взаємозумовленістю політичної, соціальної, економічної та духовної організації суспільства, неподільністю його політичної, соціальної, економічної й художньої культури, соціальної психології та менталітету населення;
· глибоке розуміння внутрішнього цивілізаційного змісту як України, так і інших культурологічних регіонів, єдності культурного світу та місця в ньому України.
У всіх навчально-професійних закладах викладається курс історії України, педагогічні функції якого передбачають соціалізацію майбутнього спеціаліста, формування у нього активної громадянської позиції. Курс історії включає вивчення як сучасних, так і подій стародавніх періодів. Використання музичного мистецтва при вивченні віддалених у часі історичних подій забезпечить сприймання матеріалу на художньо-емоційному рівні, що створить реальне підґрунтя для формування державницьких світоглядних установок.
Музика та історія тісно пов'язані між собою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок