Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> технологія ЛЕГКОСУСПЕНДОВАНИХ КРИСТАЛІЧНИХ КОМПЛЕКСНИХ ДОБРИВ

технологія ЛЕГКОСУСПЕНДОВАНИХ КРИСТАЛІЧНИХ КОМПЛЕКСНИХ ДОБРИВ

Назва:
технологія ЛЕГКОСУСПЕНДОВАНИХ КРИСТАЛІЧНИХ КОМПЛЕКСНИХ ДОБРИВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
дмитрієв Євген Іванович
УДК 631.812
технологія ЛЕГКОСУСПЕНДОВАНИХ КРИСТАЛІЧНИХ КОМПЛЕКСНИХ ДОБРИВ
05.17.01. – технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович
завідувач кафедри “Екологія та охорона навколишнього середовища” Національного університету
“Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Перекупко Тамара Вікторівна
професор кафедри хімії та технології неорганічних речовин Національного університету
“Львівська політехніка”
кандидат технічних наук, доцент
Костів Іван Юрьєвич
Старший науковий співробітник
Заступник директора з наукової роботи
Інституту галургії, м.Калуш
Провідна установа Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, кафедра технології неорганічних речовин, м. Київ
Захист відбудеться 6 грудня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, пл.Св.Юра, 9, корпус 9, ауд.214).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.Професорська, 1).
Автореферат розісланий 3 листопада 2004 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої ради
доктор технічних наук, доцент Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Без внесення в грунт необхідних для живлення рослин елементів неможливе отримання високих урожаїв, забезпечення застосування передових технологій землеробства. Існуюча у світі система компенсації винесення поживних речовин з грунту разом з урожаєм передбачає внесення мінеральних добрив на рівні 300 і більше кілограмів діючої речовини на 1 га за умови оптимального співвідношення в них азотних, фосфорних, калійних компонентів та мікроелементів. В Україні до 1990 року щорічно вносилось 4,2 – 4,8 млн. т. мінеральних добрив в перерахунку на поживні речовини, або 140 – 180 кг на 1 га ріллі із співвідношенням N : P2O5 : K2O = 1:0,8:0,7, яке було близьким до науково обгрунтованих норм. Починаючи з 1995 року, в Україні спостерігається різке зниження обсягів споживання мінеральних добрив. Зараз вноситься близько 21 кг діючої речовини на 1 га і це, а основному, азотні добрива. Внаслідок цього та деяких інших причин (недотримання послідовності сівозмін, ерозія, техногенні забруднення, тощо) відбувається виснаження і деградація грунтів усіх регіонів України. Виробники сільськогосподарської продукції одержують її тільки внаслідок природної родючості наших грунтів та збільшення площ їх розораності. Останній показник досягнув уже 57% і перевищує його значення в країнах Західної Європи майже в 2 рази, а у США – в 3 рази. Якщо ситуацію не змінити, то в найближчі роки в Україні може виникнути продовольча криза. Саме інтенсивне застосування комплексних добрив із збалансованим співвідношенням поживних елементів може вирішити цю проблему.
На даний час не існує єдиної думки щодо найраціональнішої форми комплексних добрив, оскільки обидва їх варіанти, що застосовуються, а саме, гранульовані та рідкі, мають як переваги, так і недоліки. Так, гранульовані добрива зручні для зберігання і транспортування, широко розповсюдженою є сільськогосподарська техніка для внесення їх в грунт, проте собівартість їх виробництва приблизно на 20%, а витрати на внесення в грунт у 2-3 рази вищі, ніж рідких комплексних добрив. Перевагами рідких комплексних добрив порівняно з гранульованими твердими є простота виробництва, зручність додавання мікроелементів, пестицидів, інгібіторів нітрифікації та стимуляторів росту рослин, що зменшує витрати на їх окреме внесення, а також більш рівномірний розподіл в грунті, відсутність злежуваності, сегрегації, тощо. Однак застосування рідких комплексних добрив стримується складностями в зберіганні, можливістю висолювання та кристалізації солей з їх концентрованих розчинів за умови тривалого часу зберігання, або необхідністю транспортувати великі обсяги розчинника – води за умови застосування менш концентрованих розчинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: технологія ЛЕГКОСУСПЕНДОВАНИХ КРИСТАЛІЧНИХ КОМПЛЕКСНИХ ДОБРИВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок