Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА

Загрузка...

РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА / сторінка 4

Назва:
РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одержані висновки й рекомендації можуть успішно використовуватися в роботі класних керівників, соціальних педагогів, психологів шкіл різного типу.
Вірогідність результатів дослідження забезпечується методологічною та теоретичною обґрунтованістю вихідних позицій; застосуванням комплексу взаємодоповнюючих методів дослідження, адекватних об’єкту, предмету, меті і завданням; тривалістю експерименту, а також ефективністю впроваджених у практику методичних рекомендацій.
Апробація результатів здійснювалася на засіданні Всеукраїнського круглого столу „Формування здорового способу життя і духовної культури дітей та молоді: проблеми, пошуки, перспективи”, 2001р., м. Київ; Всеукраїнській науково-практичній конференції „Формування педагогічної культури батьків у діяльності освітніх закладів: досвід, перспективи”, 2003р., м. Херсон; ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції „ Стратегія управління закладами освіти в умовах формування інформаційного суспільства”, 2003р., м. Херсон; науково-практичному семінарі „Актуальні проблеми практики та методики організації роботи щодо профілактики негативних явищ, бездоглядності серед дітей та їх соціальної реабілітації в суспільстві”, 2003р., м. Цюрупинськ; психолого-педагогічних і методичних семінарах, засіданнях педагогічних рад в експериментальних школах; лекційних і групових заняттях з директорами шкіл області, їх заступниками з позакласної виховної роботи, педагогами-організаторами (1999-2004рр.). Основні положення дисертації обговорювалися на науковому міжпредметному семінарі психолого-педагогічних наук ХДУ, 2002р.; засіданні кафедри педагогіки та психології ХДУ, 2005р., а також відображались у щорічних звітах на засіданнях кафедри менеджменту освіти Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів (2002-2004рр.), звіті про результати експериментальної роботи на засіданні науково-методичної ради Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, 2004 р.
Публікації. Основний зміст та результати дисертаційного дослідження розкрито у 7 наукових та науково-методичних працях. З них одноосібних – 4 роботи, в т.ч. 3 надруковано у виданнях, затверджених ВАК України. У працях, опублікованих із співавторами, теоретичний та практичний матеріал викладено дисертантом.
Структура дисертації. Робота складається зі вступу, двох розділів, семи підрозділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Повний обсяг дисертаційного дослідження становить 240 сторінок, основний – 180 сторінок; список використаних джерел складається із 221 найменування і охоплює 16 сторінок. Робота містить 9 додатків на 44 сторінках, 5 таблиць і 19 рисунків.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ
У вступі обґрунтовано актуальність та доцільність розробки обраної теми, визначено об’єкт, предмет, сформульовано мету, головні завдання, гіпотезу дослідження, розкрито наукову новизну, теоретичну і практичну значущість здобутих результатів.
У першому розділі “Теоретичні засади соціалізації підлітка в родинно-шкільному виховному просторі” здійснено теоретичний аналіз філософських, психолого-педагогічних та методичних проблем соціального становлення особистості підлітка в умовах родинно-шкільного виховання.
Не зважаючи на історично тривалий період дослідження цієї проблеми, в науці, серед представників сучасних психолого-педагогічних шкіл, немає єдності як щодо визначення поняття родинно-шкільного виховного простору, так і сутності та структури цієї субстанції, а також єдиного підходу до здійснення процесу соціального становлення особистості. Тому нами визначається та уточнюється авторське розуміння термінів “родинно-шкільний виховний простір”, “готовність підлітка взаємодіяти з соціумом”, “соціально-психологічна компетентність”.
З огляду на проведене дослідження родинно-шкільний простір розглядається нами як педагогічне явище у вузькому виховному значенні, яке акумулює потенціал сім’ї та школи, інтегрує різноманітні впливи на особистість з боку інших соціальних інститутів з метою усунення будь-яких перешкод, ускладнень процесу соціалізації підлітка.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок