Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА

РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА / сторінка 9

Назва:
РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Так, у контрольних класах на завершенні експерименту внаслідок відсутності категорії батьків, готових до активного партнерства зі школою, високий ступінь готовності учнів взаємодіяти з соціумом значно нижчий, ніж в експериментальних (9,7% та 27,1%) , та має місце низький – 2,6% учнів. В експериментальних класах при перевазі активної взаємодії сім’ї та школи (36,4% батьків) та відсутності деструктивного впливу спостерігається підвищення категорії учнів з високим ступенем соціальної готовності: з 7,3% на початку експерименту до 27,1% на його завершенні. Окрім того, спостерігається така закономірність: при зменшенні у взаємодії сім’ї та школи ознак деконструктивності підвищується ступінь готовності підлітка до входження в соціум як в експериментальних, так і в контрольних класах, що також є аргументом на користь гіпотези нашого дослідження.
Результати дослідження підтвердили висунуту гіпотезу та дають підставу для таких висновків.
1. Зміни, що сьогодні відбуваються в суспільстві, пошуки нової парадигми педагогіки неухильно приводять до підвищення значення дослідження сучасного виховання у взаємозв’язку із соціалізацією підлітка. При цьому виявляється значним як характер соціальних впливів чи ефективність родинно-шкільного виховання, так і ступінь погодженості соціалізації, виховання та саморозвитку особистості. Проведений аналіз філософських, психологічних і педагогічних проблем соціального становлення особистості свідчить, що в сучасній суспільній науці не вироблено єдиного підходу до розгляду явища родинно-шкільного виховного простору як фактору (рушійної сили) цього процесу на різних вікових етапах її життя.
2. Родинно-шкільний простір як педагогічне явище у вузькому виховному значенні акумулює потенціал сім’ї та школи, інтегрує впливи на особистість з боку інших соціальних інститутів з метою усунення будь-яких перешкод, ускладнень процесу соціального становлення особистості. Сутність виховання в такому просторі полягає в формуванні готовності підлітка взаємодіяти з соціумом, тобто простором у широкому соціальному значенні.
3. Теоретичні засади процесу соціального становлення особистості підлітка відображаються в моделі формування готовності підлітка взаємодіяти з соціумом засобами родинно-шкільного виховання, що розглядається нами як система соціальна (за субстанціональною ознакою), інтегрована (за сукупністю дій вихователя і вихованця в процесі їх діяльності та спілкування), відкрита (за характером взаємодії індивіда з оточуючим світом), ціннісноутворювальна (за характером ставлення особистості до дійсності), розвивальна та цілеспрямована. Готовність підлітка взаємодіяти з соціумом є умовним показником соціального становлення його особистості, який визначається за такими критеріями: а) суспільно ціннісна спрямованість; б) свідома соціальна поведінка; в) соціально-психологічні компетентності, які формуються в ході засвоєння особистістю системи спілкування та через включення її в суспільну діяльність. Доведено, що на ефективність формування готовності підлітка взаємодіяти з соціумом впливають такі складові виховної системи: а) інтеграція виховного та навчального процесів, психолого-педагогічна служба, учнівське самоврядування, взаємодія сім’ї та школи; б) засоби виховання - рідна мова, позитивний приклад батьків, родинні цінності, традиції, ідеали, спільна праця; в) чинники активної взаємодії суб’єктів виховного простору - інтерактивність спілкування, майстерність учителів і батьків в оволодінні методами педагогічного впливу на підлітків, умінні застосовувати їх в оптимальному поєднанні з урахуванням індивідуальних особливостей учнів, державницько-громадський характер управління навчальним закладом та його моніторинговий супровід. Результатом цілеспрямованого педагогічного впливу на особистість з боку батьків і вчителів є сформованість у підлітків ціннісно-утворювальних, соціальних, комунікативних, самоосвітніх, полікультурних компетентностей.
4. Розробка основних положень соціального становлення особистості підлітка передбачає визначення критеріїв оцінки ефективності цього процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок