Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА

РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА

Назва:
РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАЗАРЕНКО Людмила Миколаївна
УДК 17.023.32+37.018.5
РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР
ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ
ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Херсон - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник –
доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Голобородько Євдокія Петрівна,
Херсонський державний університет, професор
кафедри слов’янських мов та методик їх викладання.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Кічук Надія Василівна
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук
Дорошенко Катерина Георгіївна
Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського,
учений секретар ученої ради,
доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа - Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки
Міністерства освіти і науки України, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться: ___ травня 2005р. о____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000 м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету (73000 м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27).
Автореферат розісланий _____квітня 2005р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради М.В. Бухтій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціальне становлення особистості відбувається під стихійним або цілеспрямованим впливом величезної кількості відповідних суспільних структур та інститутів, виховна роль яких по-різному виявляється на вікових стадіях цього процесу. При цьому сама людина не залишається пасивною істотою, а виступає як суб’єкт формування власної особистості: з метою засвоєння цінностей, норм, установок, властивих суспільству, вона активно входить у систему соціальних зв’язків, завдяки чому і набуває соціального досвіду. Важливим виховним фактором соціалізації школяра є найближче соціальне оточення, де проходить його життя і діяльність, тобто середовище у вузькому розумінні цього слова – сім’я, дитячий колектив, дорослі люди, з якими він безпосередньо спілкується. Сім’я формує моральні цінності та принципи, керуючись котрими людина здійснює всі важливі кроки в своєму житті. Вплив родинного виховання в окремих випадках є сильнішим за цілеспрямований виховний процес школи. Але наразі в Україні навіть діти з так званих благонадійних родин не можуть бути впевненими у своєму майбутньому. Дитяча і підліткова злочинність, агресивність, неадекватна поведінка, інші вияви низької соціальної адаптації зумовлюють необхідність по-новому підійти до проблеми соціального становлення особистості школяра в контексті родинно-шкільного виховання.
Зміна політичної та економічної системи в державі у 90-ті роки минулого століття вплинула не лише на рівень життя сімей, але й на можливість виконання ними своїх функцій. Значно зросла кількість родин з негативним психологічним кліматом, складними міжособистісними стосунками. Такі соціальні патології, як пияцтво, наркоманія, паління; недооцінка ролі сім’ї в житті суспільства, незрілість молодих сімей щодо виховання дітей, слабка правова обізнаність батьків спричинюють перешкоди ефективному процесу входження підлітка в соціум. На жаль, у практиці роботи шкіл застосовуються загальноприйняті прийоми підвищення педагогічної культури батьків, що нерідко носять заорганізований, формальний характер, учителі не враховують особливості різних груп сімей та якісні відмінності між ними, не мають чітко визначеного спрямування на виховання дитини, не спонукають батьків до демократизації стосунків сім’ї та школи. Соціальне становлення особистості школяра залишається прерогативою шкільного виховання, що за умови традиційної освітньої моделі набуло характеру другорядності, поступившись першочерговістю процесу навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОДИННО-ШКІЛЬНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПІДЛІТКА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок