Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗМІСТУ БУКВАРІВ В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – КІНЕЦЬ ХХ СТОЛІТТЯ)

ВИХОВНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗМІСТУ БУКВАРІВ В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – КІНЕЦЬ ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ВИХОВНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗМІСТУ БУКВАРІВ В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – КІНЕЦЬ ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ФІЗЕШІ ОКТАВІЯ ЙОСИПІВНА
УДК 37.017 (09)
ВИХОВНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗМІСТУ БУКВАРІВ
В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – КІНЕЦЬ ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ужгородському національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сагарда Володимир Васильович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Плахотнік Ольга Василівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки;
кандидат педагогічних наук, професор
Хрущ Василь Дем’янович,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри теорії і методики початкового навчання
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 28 ” травня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 57, конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “ 27 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Кирста Н.Р.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформація суспільного устрою в Україні зумовлює зміни в освіті підростаючого покоління. Вони потребують переосмислення педагогічних ідей минулого в ракурсі запобігання відхиленням у формуванні особистісних якостей сучасних школярів шляхом творчого вдосконалення методів, способів та засобів впливу на них.
Гуманістична парадигма, утверджувана в сучасній освіті, передбачає суттєве коректування добору текстів укладачами навчальної літератури. Адже підручники є важливим засобом формування національної свідомості, моральності тощо. Теоретико-методологічною основою реалізації означених завдань виступає Державна національна програма “ Освіта (Україна ХХІ століття)” (1994), Концепція національного виховання (1994), Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті (2002).
Українська педагогічна наука набула чималого досвіду організації виховання підростаючого покоління. Вагомим внеском до неї стали ідеї Т.Шевченка, П.Куліша, К.Ушинського, О.Духновича, Б.Грінченка, І.Франка, С.Русової, Г.Ващенка, А.Волошина, матеріали Першого українського педагогічного конгресу (1935), а також праці А.Макаренка, В.Сухомлинського та ін.
Основні напрями виховання на сучасному етапі досліджено українськими вченими в аспектах пріоритетності національного та родинного виховання (М.Стельмахович, Б.Ступарик); громадянського виховання в системі чинників всебічного впливу на особистість (П.Ігнатенко, Н.Косарєва, В.Поплужний, О.Сухомлинська); християнської моралі як першооснови формування духовності школярів (А.Вихрущ, О.Вишневський та ін.).
Оскільки визнаним засобом реалізації чинників виховання є зміст шкільного підручника, зазначимо, що низка досліджень дидактів та методистів безпосередньо стосуються його структури (В.Бейлінсон, В.Безпалько, Д.Зуєв); ролі й місця в навчальному процесі (І.Підласий, А.Полякова та ін.); дидактичної моделі навчального предмета й технології використання структури та змісту підручника (О.Савченко, Д.Чередниченко) тощо.
Заслуговує на увагу науково-педагогічна серія “Проблемы школьного учебника”, поширена на теренах колишнього Союзу з 1974 р. На сторінках видання, що складалось з двадцяти випусків (останній вийшов друком у 1991 р.), розглядалися різноманітні проблеми укладання шкільних підручників: їх місце в системі засобів навчання, питання теорії творення підручника, конструювання змісту, порушувались питання історії шкільної навчальної літератури і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВИХОВНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗМІСТУ БУКВАРІВ В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – КІНЕЦЬ ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок