Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОГО ОСВОЄННЯ ПРИРОДИ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ

ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОГО ОСВОЄННЯ ПРИРОДИ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОГО ОСВОЄННЯ ПРИРОДИ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПРУШКОВСЬКА ОЛЕНА ЛЕОНІДІВНА
УДК 373.31.036
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ
ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОГО ОСВОЄННЯ ПРИРОДИ
У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ
Спеціальність 13.00.07 – теорія та методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор педагогічних наук, професор
Тарасенко Галина Сергіївна
Вінницький державний педагогічний імені Михайла Коцюбинського, завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
Миропольська Наталія Євгеньєвна
Інститут проблем виховання АПН України,
головний науковий співробітник
лабораторії естетичного виховання
кандидат педагогічних наук, доцент
Коваль Ніна Степанівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії початкової освіти
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені .М.П. Драгоманова,
кафедра педагогіки і методики початкового навчання,
Міністерство освіти і науки Україн, м.Київ
 
Захист відбудеться “11 квітня 2006 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9)
Автореферат розіслано “ 7 ” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Входження України до світового інформаційного простору актуалізує потребу формування творчої особистості, що відкриває широкий простір впровадженню в освітній процес особистісно зорієнтованих виховних технологій. Важливу роль у процесі творчого становлення молодих поколінь відіграють естетичні фактори. Тому сучасний зміст освіти має охоплювати не лише знання, а й способи духовно-практичної діяльності, творчий досвід, ціннісні орієнтації особистості. Зокрема у Національній доктрині розвитку освіти України акцентується увага на необхідності створювати умови для формування здатності особистості до самостійного пізнання світу і творчої самореалізації в будь-якій діяльності.
Проте аналіз шкільної практики, результати проведених досліджень свідчать, що сучасна система освіти не забезпечує достатній емоційно-духовний зв’язок школярів з довкіллям, не сприяє подоланню прагматизму і корисливості у ставленні до навколишнього середовища.
Вивчення цих проблем пов’язано з аналізом праць філософів, психологів, педагогів, насамперед, фахівців з проблем організації навчально-виховного процесу. Утвердження важливості ролі естетичних почуттів у формуванні особистісного ставлення до світу знайшли своє відображення ще в поглядах мислителів епохи Відродження та доби Просвітництва.
Гуманістичні ідеї про необхідність розвитку естетичних почуттів людини та їх вплив на процес формування творчої особистості відзначали передову демократичну думку в ХVІІІ-ХХ ст. Значну увагу цим проблемам надавалось, насамперед, у працях українських мислителів – Б. Грінченка, Г. Сковороди, Лесі Українки, І. Франка; істориків і філософів – М.Антоновича, М. Бердяєва, В. Вернадського, В.Зеньковського, В. Соловйова, М.Федорова, П.Флоренського, П.Юркевича та в психолого-педагогічній спадщині П. Блонського, О. Духновича, Я. Мамонтова, О. Потебні, С. Русової, В. Сухомлинського, Л. Толстого, К. Ушинського та ін.
Зокрема визначення сутності естетичних почуттів як духовно-ціннісного ставлення людини до світу, яке завжди характеризується художньо-творчим пробудженням особистості здійснено у працях А.Азархіна, В.Відгофа, Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОГО ОСВОЄННЯ ПРИРОДИ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок