Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПРИРОДНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНІ ОБ’ЄКТИ. СЕЙСМІЧНИЙ РИЗИК

ВПЛИВ ПРИРОДНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНІ ОБ’ЄКТИ. СЕЙСМІЧНИЙ РИЗИК

Назва:
ВПЛИВ ПРИРОДНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНІ ОБ’ЄКТИ. СЕЙСМІЧНИЙ РИЗИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВИННИЧЕНКО ОЛЕНА БОРИСІВНА
УДК 550.34:621.039.58
ВПЛИВ ПРИРОДНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ
НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНІ ОБ’ЄКТИ.
СЕЙСМІЧНИЙ РИЗИК
04.00.22 – Геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор геологічних наук, професор
Вижва Сергій Андрійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри геофізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Бугаєвський Геннадій Миколайович, Національна академія природоохоронного та курортного будівництва Міністерства освіти та науки України, завідувач кафедри механіки та сейсмостійкості споруд, м. Сімферополь
кандидат геолого-мінералогічних наук,
Тяпкін Олег Костянтинович, Інститут проблем природокористування та екології НАН України,
завідувач відділу антропогенних змін геологічного середовища,
м. Дніпропетровськ
Провідна установа: Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “28” листопада 2005 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.32 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “18” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.32
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент А.В. Сухорада


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми безпеки, аналізу та зниження ризику охоплюють всі види техногенної діяльності та катастрофічні природні явища, серед яких одним із найнебезпечніших є землетруси. До 40% території України можуть бути охоплені безпосереднім впливом сейсмічних подій. Сейсмічний ризик є ймовірнісною мірою сейсмічної небезпеки і відповідних збитків від можливих землетрусів для конкретного об’єкта (території) за визначений період часу. На території України деякі потенційно небезпечні об’єкти, що знаходяться в експлуатації, були запроектовані без детального врахування відповідних геолого-геофізичних характеристик територій їх розміщення. За даними Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) подібна ситуація спостерігається також на ряді енергетичних об'єктів країн Східної Європи. Визнаючи неминучість існування потенційно небезпечних об’єктів, актуальною для мінімізації впливу можливих землетрусів є розробка методики аналізу та оцінювання сейсмічного ризику.
Перші роботи, присвячені проблемі сейсмічного ризику з’явилися в 70-х роках ХХ сторіччя (Р. Уитмен, С. Корнелл, 1976). Важливі результати були представлені Г. Коффом у 1990-96 рр. та А. Рагозіним у 1993-94 рр. Значний внесок у теорію та практику оцінювання сейсмічного ризику належить дослідженням В.Г. Алказа (для Республіки Молдова). Для територій розміщення атомних електростанцій (АЕС) України аналіз та визначення рівнів сейсмічного ризику не проводилися. Результати щодо визначення сейсмічної небезпеки, як складової частини сейсмічного ризику територій розміщення АЕС України, належать О.М. Харитонову, Б.Г. Пустовітенко, О.В. Кендзері, В.Д. Омельченку, О.М. Сафронову та іншим.
Забезпечення сталого розвитку України неможливе без дослідження безпеки територій розміщення потенційно небезпечних об’єктів, складовою якої є сейсмічний ризик, аналізу можливих джерел ризику, шляхів та наслідків розвитку ризикових явищ. У зв’язку з цим в даній роботі представлена розроблена автором методика аналізу та оцінювання сейсмічного ризику територій для розміщення майданчиків потенційно небезпечних об’єктів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано на кафедрі геофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках держбюджетних тем “Розробка нових геофізичних технологій пошуків родовищ корисних копалин, геофізичного моніторингу небезпечних геологічних процесів та екологічного стану середовища” (держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВПЛИВ ПРИРОДНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНІ ОБ’ЄКТИ. СЕЙСМІЧНИЙ РИЗИК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок