Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ І ПРОГРАМИ ІНЖЕНЕРІЇ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УМОВАХ ІМОВІРНІСНИХ ДАНИХ

МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ І ПРОГРАМИ ІНЖЕНЕРІЇ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УМОВАХ ІМОВІРНІСНИХ ДАНИХ

Назва:
МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ І ПРОГРАМИ ІНЖЕНЕРІЇ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УМОВАХ ІМОВІРНІСНИХ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний аерокосмічний університет
імені М.Є. Жуковського“
Харківський авіаційний інститут”
БАР Борис
УДК 519.816
МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ І ПРОГРАМИ ІНЖЕНЕРІЇ
ЗНАНЬ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УМОВАХ
ІМОВІРНІСНИХ ДАНИХ
01.05.04 – Системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті імені
М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор, Сіроджа Ігор Борисович, Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського “ХАІ”, завідувач кафедри Програмного забезпечення.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Петров Едуард Георгійович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри системотехніки;
- кандидат технічних наук Подоляка Оксана Олександрівна, Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет, доцент кафедри інформатики.
Провідна установа
Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра Автоматизованих систем обробки інформації та управління, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 26.01.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, Харків-70, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського “ХАІ” за адресою 61070, Харків – 70, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 22.12. 200 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соколов Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науці вже відомо багато методів розв'язування завжди актуальної проблеми прийняття рішень, яка в загальному вигляді полягає у виборі найкращого варіанту (альтернативи) з усіх можливих рішень відносно заданого критерія оптимальності в умовах деякої невизначеності. Саме поняття невизначеності, що потребує конктретизації, і призводить до нових постановок задачі прийняття рішень та розширення і удосконалення методів її розв'язку.
Існує гостра потреба в розробці методів інженерії знань для розв'язування слабоструктуризованих та неструктуризованих задач прийняття рішень в умовах невизначеності. Якраз у цьому напрямку спрямовано дослідницькі зусилля в дисертаційній роботі для розв'язування актуальних задач автоматизації прийняття управлінських рішень при розпізнаванні та прогнозуванні виробничих ситуацій в специфічних умовах a-невизначеності. Специфіка a-невизначеності обумовлена імовірним характером, різнотиповістю, неповнотою необхідної інформації з невідомістю альтернатив, інформативних ознак об'єктів прийняття рішень (ОПР) та формалізованих цільових критеріїв, а також пов'язана з потребою в знаннях експертів-фахівців з конкретної предметної галузі. Такі умови характерні, наприклад, для задач прийняття рішень в індустріальному, соціально-економічному і екологічному моніторінгу, в інвестиційному менеджменті, управлінні ризиками, бізнес-процесами, промисловими об'єктами та в криміналістиці і військовій справі. Тут задача прийняття рішень здебільшого зводиться до системного аналізу проблемної галузі і синтезу правил прийняття рішень (ППР), опираючись на здобуту відповідну базу знань з розробкою і використанням комп'ютерних засобів інженерії знань.
Суттєвий вклад в розвиток методів інженерії знань для прийняття рішень внесли зарубіжні та вітчизняні вчені. Наприклад, Е. Фейгенбаум, Е. Попов, Д. Поспєлов (продукційні моделі уявлення знань); М. Мінський, Ю. Нільсон (фреймові моделі); Ф. Уоссерман, Е. Гудман, Дж. Холланд, А. Івахненко (перцентрони, нейронні мережі, генетичні алгоритми); А. Тейз, П. Грибомон, А. Закрєвський (логічні та скінченно-предикатні моделі); В. Захаров, С. Ульянов (моделі fuzzy logic); І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ І ПРОГРАМИ ІНЖЕНЕРІЇ ЗНАНЬ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УМОВАХ ІМОВІРНІСНИХ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок