Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОНОВЛЕННЯ ЗМІСТУ ГЕОГРАФІЧНИХ КАРТ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОНОВЛЕННЯ ЗМІСТУ ГЕОГРАФІЧНИХ КАРТ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОНОВЛЕННЯ ЗМІСТУ ГЕОГРАФІЧНИХ КАРТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут географії
ЛЮБЧЕНКО Василь Євгенійович
УДК 528.9
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОНОВЛЕННЯ
ЗМІСТУ ГЕОГРАФІЧНИХ КАРТ
Спеціальність 11.00.12 — географічна картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ-2005
Робота виконана в Інституті географії Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Руденко Леонід Григорович
Інститут географії НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
кафедри географії і картографії
географічного факультету,
Жупанський Ярослав Іванович
Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича
кандидат географічних наук, доцент
Приседько Владислав Леонідович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра геодезії та картографії
Провідна установа – Харківський університет ім. В.Н. Каразіна,
геолого-географічний факультет, кафедра фізичної географі та картографії
Захист відбудеться 26 вересня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, Київ-34, Володимирська,44.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ-34, Володимирська, 44).
Автореферат розіслано 11 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук С.А. Лісовський
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У ХХІ столітті посилилась значимість аналізу просторового розміщення різних явищ і процесів, а також особливостей інформації про них. У зв’язку з цим зріс попит, а в більшості випадків, і необхідність використання різних видів карт і планів місцевості при дослідженні напрямків розвитку того чи іншого регіону. Масштабність і значимість практичного застосування географічних карт у багатьох сферах практичної діяльності ставить до них значні вимоги. Однією із найважливіших є достовірність змісту та відповідність його характеристикам об'єкту картографування стосовно їхнього збігу у часі. Але, як правило, більшість карт створюється з певним проміжком часу. Це стосується як топографічних, так і тематичних карт, які втрачають свіжість та достовірність інформації, тобто коли фіксується явище старіння карт. Використання карти, що містить застарілу або недостовірну інформацію, у багатьох випадках може призвести до значних фінансових витрат та матеріальних збитків. Незважаючи на це, такою проблемою, як старіння географічних карт, картографи й топографи стали цікавитись порівняно недавно. Перші змістовні публікації з’явилися в другій половині 40-х років ХХ століття, проте майже всі вони стосувалися питань проблеми старіння виключно топографічних карт. Дослідження проводились щодо визначення ступеня застарілості змісту карти через оцінку кількості та об'єму інформації, його достовірності за змістом і часом. Незначна увага приділялась термінам, що визначали б сутність оновлювання карт різних типів і різного призначення. Дослідження стосовно старіння тематичних карт практично відсутні, хоча такі роботи потрібні, тому що дають змогу розв’язати ряд наукових і практичних завдань та сприяють більш ефективному вирішенню проблем оцінки своєчасного оновлення й перевидання тематичних, особливо соціально-економічних карт.
На сучасному етапі розвитку України докладне вивчення географічних та геополітичних умов держави, їхня оцінка для потреб народного господарства мають особливе значення. Просторовий аналіз щодо інвентаризації, раціонального використання і відновлення природних ресурсів, охорони і збереження природного середовища, опрацювання питань розвитку регіонів держави на умовах збалансованості економічної, соціальної і екологічної їх складових — ці та інші загальнодержавні завдання вимагають для свого виконання високоякісних, достовірних карт.
Ось чому актуальними є розробка теоретико-методичних основ вивчення явища старіння карт, визначення практичних методів оцінки цих процесів, що є основою вдосконалення технології їх оновлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОНОВЛЕННЯ ЗМІСТУ ГЕОГРАФІЧНИХ КАРТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок