Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА АНТРОПОНІМІКОНУ м. ТЕРНОПОЛЯ ХІХ-ХХ ст.

ДИНАМІКА АНТРОПОНІМІКОНУ м. ТЕРНОПОЛЯ ХІХ-ХХ ст.

Назва:
ДИНАМІКА АНТРОПОНІМІКОНУ м. ТЕРНОПОЛЯ ХІХ-ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,32 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
СВИСТУН Ніна Олександрівна
УДК 81’373.231
ДИНАМІКА АНТРОПОНІМІКОНУ
м. ТЕРНОПОЛЯ ХІХ-ХХ ст.
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Чернівці-2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Панцьо Стефанія Єлисеївна,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Желєзняк Ірина Михайлівна,
Інститут української мови НАН України,
головний науковий співробітник відділу
термінології та ономастики, м. Київ;
кандидат філологічних наук, доцент
Поляруш Тамара Іванівна,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
доцент кафедри української мови
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет,
кафедра української мови, Міністерство освіти і
науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться „23” червня 2006р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.76.051.07 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корп. VI, ауд. 67.
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано „22” травня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент О.В.Кульбабська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Власне ім’я розглядається переважно як мовне явище в аспекті його лінгвістичного та історичного розвитку. Ім’я – це знак, на основі якого індивідуалізується та ідентифікується особа. Власні найменування людей як типові номінативні одиниці є об’єктом вивчення різних наук, зокрема мовознавства, етнографії, історії, державного права, естетики, психології, філософії. Антропонімія як система власних особових назв заслуговує ґрунтовного вивчення як з теоретичного, так і з практичного погляду. Ця наука має важливе значення для адміністративно-юридичної практики, для упорядкування засобів ідентифікації населення, збагачення національного іменникб.
Значний внесок у розвиток досліджень з антропонімії мають праці українських учених Г.Є.Бучко, М.О.Демчук, І.М.Желєзняк, Р.Й.Керсти, Р.І.Осташа, С.Є.Панцьо, М.Л.Худаша, П.П.Чучки; російських В.Д.Бондалетова, С.І.Зініна, В.А.Никонова, О.В.Суперанської; білоруського вченого М.В.Бірили, молдавського М.Коснічану, болгарського С.Ілчева, польських Е.Вольнич-Павловської, Т.Голембовської, М.Куцали, М.Малєц, Т.Мілевського, Я.Ріґера, В.Ташицького.
До найактуальніших проблем українського мовознавства належить всебічне вивчення антропонімії, зокрема збір конкретного антропонімного матеріалу. Для об’єктивності дослідження потрібен значний часовий проміжок.
Власні особові імена людей м. Тернополя як одного з історичних і культурних центрів України ще не були предметом глибокого наукового дослідження. Відсутність всебічного вивчення іменникб цього регіону, яке б ґрунтувалося на аналізі відповідного історичного та сучасного матеріалу й виявляло динаміку розвитку системи іменування, зумовлює актуальність обраної теми.
Прикладом фундаментального дослідження особових імен та іменникнв окремих регіонів України є праці П.П.Чучки „Антропонімія Закарпаття”, О.Ю.Карпенко „Особові імена російського населення Півдня України”, О.Ю.Касім „Особові імена Одещини”, Л.В.Кракалії „Антропонімія Буковини”, С.Є.Панцьо „Антропонімія Лемківщини”, І.Д.Сухомлина „Антропонімія Нижнього Дніпра і деякі питання заселення степової України”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з темою „Актуальні проблеми лексикології, граматики і словотвору української мови”, що входить до плану наукових досліджень Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ДИНАМІКА АНТРОПОНІМІКОНУ м. ТЕРНОПОЛЯ ХІХ-ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок