Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НАНОРОЗМІРНИХ УТВОРЕНЬ НА КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАМІВ

ВПЛИВ НАНОРОЗМІРНИХ УТВОРЕНЬ НА КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАМІВ

Назва:
ВПЛИВ НАНОРОЗМІРНИХ УТВОРЕНЬ НА КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,66 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук України
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка
Коваленко Іван Михайлович
УДК 544.77.022.822-823. + 544.77.052.2
ВПЛИВ НАНОРОЗМІРНИХ УТВОРЕНЬ НА КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ
ВЛАСТИВОСТІ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАМІВ
Спеціальність: 02.00.11 – колоїдна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка Національної академії наук України.
 
Захист відбудеться ”19” жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.209.01 при Інституті біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України за адресою: м.Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42, к.132.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України за адресою: м.Київ, бульвар академіка Вернадського, 42, к.409.
Автореферат розісланий ”15” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук В.А.Прокопенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Переробка мінеральної сировини, особливо залізної руди, пов’язана зі значною кількістю відходів, які займають великі площі землі і негативно впливають на навколишнє середовище. Тільки в Україні до теперішнього часу від переробки залізних руд накопичено більш ніж 14 млрд. т відходів, з них залізооксидних металургійних шламів 3 млрд. т.
Незначна частина таких полідисперсних відходів (1-2%), яка суттєво впливає на властивості дисперсій, знаходиться в ультрадисперсному, нанорозмірному, стані. Під останнім мається на увазі присутність в дисперсіях шламів нанометрових часток, головним чином силікатів і карбонатів, з розмірами від десятків до сотень нанометрів. Крім того, у шламах присутні, також у незначній кількості, і біоколоїдні нанорозмірні структури з органічних речовин планктонного походження, які також суттєво впливають на властивості дисперсій.
Ультрадисперсні залізооксидні шлами погано концентруються і перероблюються традиційними засобами, головним чином, тому, що відсутні узагальнюючі колоїдно-хімічні дослідження цих матеріалів з погляду впливу на властивості їх дисперсій незначних домішок нанорозмірних частинок. Тому дослідження колоїдно-хімічного впливу нанорозмірних силікатних, карбонатних і біоколоїдних утворень на властивості залізооксидних металургійних шламів є актуальним науковим завданням з кінцевою метою розробки наукових основ ефективних енерго- та ресурсозберігаючих технологій щодо використання шламів, в тому числі за рахунок концентрування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана за одним із наукових напрямків досліджень, які проводяться в Інституті біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України (науково-дослідні теми “Вивчення колоїдно-хімічних процесів і розробка на їх основі технологій вилучення золота з розчинів і рудних дисперсій, регулювання метаморфізму шламів”, 2002-2004 рр., № Держреєстрації 0102 V 007050; “Вивчення хімізму утворення фазових контактів за рахунок виникнення нанорозмірних граничних новоутворень”, 2003-2006 рр., № Держреєстрації 0103 V 006030).
Мета і задачі дослідження. Мета роботи – колоїдно-хімічне обґрунтування ролі нанорозмірних утворень в структурній організації залізооксидних гірничо-металургійних шламів під впливом змінних параметрів.
Для досягнення мети були поставлені й вирішені такі задачі:
- розробити колоїдно-хімічну модель взаємодій дисперсій силікатів, карбонатів і оксидів заліза в прісній та мінералізованій воді з кислими газами атмосфери в умовах існування і виникнення нових наноструктурних утворень;
- експериментально перевірити розроблену модель на дисперсіях карбонатних глин, глинистих мінералів і залізооксидних шламів;
- дослідити динаміку структурної організації глинистих мінералів і значення їх нанорозмірних утворень в процесах концентрування шламів;
- дослідити взаємодії компонентів залізооксидних металургійних шламів і шлаків при концентруванні, згущенні і твердінні їх полідисперсних композицій;
- розробити наукові основи концентрування металургійних шламів; регулювання їх фільтраційних властивостей нанорозмірними домішками; очистки шламів від ультрадисперсних цинкових, свинцевих і лужних домішок; низькотемпературного крекінгу тонко дисперсної обмасленої залізної окалини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ВПЛИВ НАНОРОЗМІРНИХ УТВОРЕНЬ НА КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАМІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок