Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відеоендоскопічні операції в лікуванні кил стравохідного отвору діафрагми

Відеоендоскопічні операції в лікуванні кил стравохідного отвору діафрагми

Назва:
Відеоендоскопічні операції в лікуванні кил стравохідного отвору діафрагми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ?Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМ. П.Л.ШУПИКА
Загороднюк Олег Миколайович
УДК 616-072.1-007.43-089
Відеоендоскопічні операції в лікуванні кил стравохідного отвору діафрагми
14.01.03.- хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005 рік
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: заслужений діяч науки та техніки України,
лауреат Державної премії України,
доктор медичних наук, професор,
ГРУБНІК ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри хірургічних
хвороб з післядипломною підготовкою.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, Бобров Олег Євгенович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра хірургії та опікової хвороби.
доктор медичних наук, професор, Дронов Олексій Іванович, Національний медичний універсітет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри загальної хірургії №1.
Провідна установа: Науково-дослідний інститут хірургії та трансплантології АМН України (М.Київ), відділ лапароскопічної хірургії та хірургії печінки.
Захист відбудеться 17.05.2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.08 у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика (04112, м.Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика (м.Київ, вул.. Дорогожицька,9).
Автореферат розісланий 15.04.2005 р
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Гвоздяк М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке впровадження в медичну практику нових, малоінвазивных методів дослідження істотно підвищило рівень діагностування гриж стравохідного отвору діафрагми, які вважалися раніше надзвичайно рідкісним захворюванням. Складність проблеми лікування і діагностики гриж стравохідного отвору діафрагми полягає в їхній високій поширеності, наявності як типових симптомів, що значно погіршують якість життя хворих, так і нетипових клінічних проявів, що утруднюють діагностику, приводять до гіпердіагностики деяких хвороб, наприклад, як ІХС і міжреберна невралгія (Долгоплоск Н.А. та співавт., 1977; Греджев А.Ф.,1979; Оскретков та співавт., 1998). Грижі стравохідного отвору діафрагми призводять до таких важких ускладнень, як защемлення грижі, кровотеча зі слизової оболонки верхніх відділів шлунка. Грижа стравохідного отвору діафрагми не менш, ніж у 80% випадків ускладнюється розвитком гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (Кубишкін В.А. та співавт., 1998; Fuchs K.H. et al., 1994). У свою чергу гастроезофагеальна рефлюксна хвороба не тільки значно погіршує якість життя хворих і вкрай складно піддається консервативному лікуванню, але і призводить до такого грізного ускладнення, як стравохід Баррета, що є передраковим захворюванням. У зв'язку з цим питання про лікування цієї патології набуло останнім часом особливу гостроту й актуальність (Cuschieri A et al, 1993; Ревіння В.Б. та співавт.,2001).
Традиційні втручання, які виконуються з лапаротомного і торакотомного доступів є досить травматичними, і найчастіше важкість оперативного втручання не відповідає важкості клінічного перебігу захворювання, що часто змушувало хірургів утримуватися від виконання операцій до наростання клінічної симптоматики і появи ускладнень. Дана ситуація підштовхувала дослідників до пошуку шляхів зниження травматичности оперативного лікування і зниження числа інтра- і післяопераційних ускладнень (Collard J.M.,1994; Behrns K.E., 1996). У 1991 році Dallemagne вперше у світі виконав лапароскопічну фундоплікацію за Nissen-Rossetti. З 1996 року лапароскопічні втручання при грижах стравохідного отвору діафрагми вперше на Україні стали виконуватися на кафедрі хірургічних хвороб з післядипломною підготовкою Одеського державного медичного університету на базі Одеської обласної клінічної лікарні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Відеоендоскопічні операції в лікуванні кил стравохідного отвору діафрагми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок