Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правовий статус християнської церкви за римським імператорським законодавством IV сторіччя

Правовий статус християнської церкви за римським імператорським законодавством IV сторіччя

Назва:
Правовий статус християнської церкви за римським імператорським законодавством IV сторіччя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеська національна юридична академія
ПОПСУЄНКО Людмила Олександрівна
УДК 340. 15 (37): 348. 1
Правовий статус християнської церкви за римським імператорським законодавством IV сторіччя
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави і права; історія політичних та правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2006


Робота виконана в Одеській національній юридичній академії
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, професор
Завальнюк Володимир Васильович,
Одеська національна юридична академія,
директор Інституту підготовки професійних
суддів.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Харитонов Євген Олегович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук
Ковальова Світлана Григорівна,
Миколївський державний університет
ім. В. О. Сухомлинського,
завідувач кафедри правознавства.
Провідна установа Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра теорії та історії
держави і права (м. Львів).
Захист відбудеться 14 жовтня 2006 р. о 10 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 11 вересня 2006 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої ради Л. Р. Біла


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Політичні, економічні та соціальні перетворення, які відбуваються сьогодні в Україні, роблять нагальною проблему звернення до історичного коріння світогляду, а отже і правосвідомості українського народу. Зростання інтересу до історико-правових досліджень, які являють собою під таким кутом зору не лише історичний інтерес, але є також своєрідним „ключем” до розуміння закономірностей, характеру та тенденцій розвитку права, яке не відмирає при зміні суспільно-економічної формації, а трансформується у процесі розвитку відповідної цивілізації, актуалізує необхідність звернення до дослідження різноманітних суспільних процесів у їх історичному розвиткові.
Питання суспільно-державного устрою, організації державної влади завжди перебували під пильною увагою дослідників. При цьому правові проблеми завжди розглядалися у тісному переплетенні з морально-етичними категоріями, а останні так чи інакше усвідомлено чи підсвідомо пов’язувалися з божественними істинами. Ступінь цього взаємозв’язку змінювався від повної взаємної детермінованості до не менш повної відмови від будь-якого зв’язку. Саме у досліджуваний період (IV ст. н. е.) відбувається християнізація римського права, яка значною мірою вплинула на всю подальшу історію європейських народів.
Процес становлення християнської церкви, формування її правового статусу, еволюції християнства як державної релігії необхідно прослідкувати, враховуючи залежність своєрідного геополітичного місця України від її географічного розташування, наявності поруч з православною католицької церкви, яка сьогодні є найбільшою католицькою церквою на теренах колишнього Радянського Союзу і найбільшою серед східних католицьких церков, а також прагнення України до побудови демократичної правової держави. Зазначеним також зумовлюється необхідність аналізу складових правового статусу церкви, закріплених римським правом, а також реалізації її правосуб’єктності як християнської церковної організації у різних сферах суспільного життя, формування канонічного права.
Канонічне право, яке своїм корінням має право римське, належить до надбань цивілізації. Римське право, у свою чергу, визнане найбільш бездоганною системою права, принципи та ідеї якого стали підґрунтям функціонування більшості сучасних правових систем. Тому осмислення проблем, пов’язаних із римським правом, вже само по собі є актуальним і таким, що являє інтерес для будь-якого суспільства, зокрема, коли це стосується такого унікального явища, як канонічне право, релігійного за змістом, але типового за структурою і формою для романо-германської правової родини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Правовий статус християнської церкви за римським імператорським законодавством IV сторіччя

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок