Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛЬОВИХ ЕФЕКТІВ У ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ ТА СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМАХ З ПЕРЕХОДАМИ ЛАД-БЕЗЛАД

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛЬОВИХ ЕФЕКТІВ У ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ ТА СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМАХ З ПЕРЕХОДАМИ ЛАД-БЕЗЛАД

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛЬОВИХ ЕФЕКТІВ У ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ ТА СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМАХ З ПЕРЕХОДАМИ ЛАД-БЕЗЛАД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ КОНДЕНСОВАНИХ СИСТЕМ
На правах рукопису
ВЕЛИЧКО Олег Володимирович
УДК 537.9, 537.611.2, 53.01
 
ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛЬОВИХ ЕФЕКТІВ
У ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ
ТА СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМАХ
З ПЕРЕХОДАМИ ЛАД-БЕЗЛАД
01.04.02 – теоретична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України, м. Львів.

Науковий керівник – | | член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Стасюк Ігор Васильович, заступник директора і завідувач відділу квантової статистики Інституту фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів.
Офіційні опоненти – | | доктор фізико-математичних наук Кориневський Микола Антонович, провідний науковий співробітник відділу статистичної теорії конденсованих систем Інституту фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів; –
| кандидат фізико-математичних наук Бугрій Анатолій Іванович, старший науковий співробітник відділу астрофізики та елементарних частинок Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ.
Провідна організація – | | Інститут фізики НАН України, відділ теоретичної фізики, м. Київ.
Захист відбудеться 2 листопада 2005 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради при Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України за адресою:
79011 Львів, вул. Свєнціцького, 1.

З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту фізики конденсованих систем НАН України за адресою:
79026 Львів, вул. Козельницька, 4.


Автореферат розіслано 23 вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .156.01,
кандидат фіз.-мат. наук Т.Є. Крохмальський


Актуальність теми. Польові ефекти у локально-ангармонічних кристалічних системах та сегнетоелектриках типу лад-безлад віддавна є предметом досліджень як експериментаторів, так і теоретиків. Традиційно цей термін охоплює клас явищ, пов’язаних з дією на систему зовнішнього (електричного) поля, спряженого до параметра порядку (т.зв. “поздовжнього” поля), а також впливом всестороннього тиску [SamaraFerroelectrics, 1991, 117, 347; 2002, 274, 183]. До цього слід додати інтенсивні дослідження ролі полів внутрішнього походження типу поля одноіонної анізотропії в псевдоспінових системах чи поля асиметрії локальних ангармонічних потенціалів. Можна також згадати випадкові поля, породжені безладом (наявністю домішок чи вакансій). Останнім часом коло експериментально вивчених польових ефектів розширилося і на поля, не спряжені з параметром порядку (т.зв. “поперечні” поля) [Levitskiiet al., Phys. Rev. B, 2003, 67, 174112].
Граткові нестійкості у таких системах та фазові переходи, пов’язані з впорядкуванням структурних елементів, виявляють високу чутливість до згаданих зовнішніх та внутрішніх чинників. Такі поля здебільшого приводять до зсуву точок фазових переходів та зміни їх роду, і можуть також впливати на умови виникнення структурних нестабільностей та появи сегнетоелектричних (полярних) фаз. Разом з тим, недавні дослідження відкрили ряд нових проявів польових ефектів. Виявлено, зокрема, ефект придушення спонтанної поляризації поперечним полем [FugielPhysica B, 2003, 325, 256]; встановлено, що таке поле може приводити до появи нових фаз і фазових переходів, зміни вигляду фазової діаграми. Експериментально виявлено явище позиційної бістабільності атомів апексного кисню [RohlerMaterials and crystallographic aspects of HT-superconductivity. Kluwer Publ., The Netherlands, 1994, 353] при зміні концентрації кисню в ланцюгах у високотемпературному надпровіднику (ВТНП) YBaCuO; це може відповідати фазовому переходу, що реалізується під дією внутрішнього поля вакансій.
Традиційно для опису локально-ангармонічних систем та сегнетоелектриків типу лад-безлад використовуються псевдоспінові двостанові () моделі (Ізинга, де Жена, Міцуї).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛЬОВИХ ЕФЕКТІВ У ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ ТА СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМАХ З ПЕРЕХОДАМИ ЛАД-БЕЗЛАД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок