Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ШИРОКОАПЕРТУРНИХ ПЛАЗМОВИХ ЛІНЗ ЗІ СТАЦІОНАРНИМ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ

СТАТИЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ШИРОКОАПЕРТУРНИХ ПЛАЗМОВИХ ЛІНЗ ЗІ СТАЦІОНАРНИМ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ

Назва:
СТАТИЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ШИРОКОАПЕРТУРНИХ ПЛАЗМОВИХ ЛІНЗ ЗІ СТАЦІОНАРНИМ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ЧЕХ ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 533.9.004.14: 533.9.07
СТАТИЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ШИРОКОАПЕРТУРНИХ ПЛАЗМОВИХ ЛІНЗ ЗІ СТАЦІОНАРНИМ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ
01.04.04 - фізична електроніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики НАН України
Науковий керівник: доктор фіз.-мат. наук, професор
Гончаров Олексій Антонович
Інститут фізики НАН України
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор фіз.-мат. наук, професор
Анісімов Ігор Олексійович
завідувач кафедри фізичної електроніки
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка
доктор фіз.-мат. наук, професор
Романюк Леонід Іванович
провідний науковий співробітник
Інститут ядерних досліджень НАН України
Провідна установа:
Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут”
Захист відбудеться “26” жовтня 2006 р. о 1430 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03028, м. Київ, пр. Науки, 46, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розіслано “22” вересня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, Чумак О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Електростатичні плазмові лінзи (ПЛ) О.І. Морозова уже протягом багатьох років демонструють переконливі переваги у порівнянні з традиційними іонно-оптичними системами, а їх дослідження все частіше переходять з фундаментальної сфери до практичних застосувань. Новою перспективною сферою використання ПЛ можуть стати сильнострумові лінійні прискорювачі важких іонів. Одним з основних критеріїв, що визначають ефективність використання ПЛ у лініях транспортування прискорювачів, є ступінь їх впливу на емітанс іонного пучка. Погіршення емітансу може відбуватися внаслідок розвитку нестійкостей у плазмовому середовищі лінзи і при наявності аберацій. Таким чином, актуальними є дослідження властивостей цих нестійкостей і пошук шляхів мінімізації аберацій. Однією з умов, необхідних для пригнічення нестійкостей, є відсутність радіального градієнту магнітного поля. При наявності такого градієнту в лінзі збуджується пучково-дрейфова нестійкість, яка призводить до виникнення сферичних і динамічних аберацій. Нещодавно проведені теоретичні дослідження показали, що розвиток цієї нестійкості може призвести навіть до формування великомасштабних електронних вихорів.
Традиційно для створення магнітних полів у плазмових лінзах використовувалися котушки з імпульсним живленням. У цьому випадку мінімізувати градієнти досить складно. Розумною альтернативою є використання постійних магнітів, що дозволяє порівняно легко зменшити градієнт магнітного поля більш ніж на порядок. Одним з головних завдань даної роботи було дослідження особливостей роботи ПЛ при використанні стаціонарного магнітного поля з мінімізованими градієнтами. Слід відзначити, що використання стаціонарних магнітних полів може призвести до запалення самостійного жевріючого розряду в об’ємі лінзи. У зв’язку з цим, потрібні дослідження властивостей цього розряду, а також характеру його впливу на фокусуючі властивості лінз. Необхідність експериментальних досліджень ПЛ зумовлена також тим, що дотепер не був встановлений основний фактор, який визначає коефіцієнт стискання пучків важких іонів середніх енергій, сформованих багатоапертурним вакуумно-дуговим джерелом при фокусуванні плазмовою лінзою в діапазоні слабких магнітних полів.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами
Дослідження проводились у відділі газової електроніки Інституту фізики Національної Академії Наук України за бюджетними проектами науково-дослідницьких робіт: 1.4.1“Дослідження фізичних процесів в плазмово-технологічних і пучково-плазмових приладах”, номер держ. реєстрації – 0199U000888рр.); 1.4.1 В/76 "Дослідження кінетичних та динамічних процесів в технологічних плазмових системах", номер держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СТАТИЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ШИРОКОАПЕРТУРНИХ ПЛАЗМОВИХ ЛІНЗ ЗІ СТАЦІОНАРНИМ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок