Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка методів апроксимації трансферних функцій з використанням неперервних дробів в системах синтезу мови

Розробка методів апроксимації трансферних функцій з використанням неперервних дробів в системах синтезу мови

Назва:
Розробка методів апроксимації трансферних функцій з використанням неперервних дробів в системах синтезу мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Чирун Любомир Вікторович
УДК 004.934.5+517.524
Розробка методів апроксимації трансферних функцій з використанням неперервних дробів в системах синтезу мови
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандадата технічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В.Карпенка НАН України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Русин Богдан Павлович,
Фізико-механіічний інститут ім. Г.В.Крапенка
НАН України,
завідувач відділом методів і систем обробки,
аналізу та ідентифікації зображень
Офіційні опоненти:
- доктор фізико-математичних наук, професор Слоньовський Роман Володимирович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри прикладної математики
- доктор технічних наук, професор Саченко Анатолій Олексійович, Тернопільський національний економічний університет, завідувач кафедри інформаційно-обчислювальних систем і управління
Провідна установа – Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ керуючих машин.
Захист відбудеться 16 квітня 2007 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12).
Автореферат розісланий “14” березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Бунь Р.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні системи синтезу мовних сигналів мають надзвичайно широке застосування у найрізноманітніших галузях нашого життя (cтільниковий зв’язок, медицина, індустрія, комп’ютерні програми). Загалом існує два основних підходи до синтезу мови: конкатенативний і формантний синтез. Конкатенативний синтез оснований на об’єднанні сеґментів записаної мови. Такий синтез породжує мову близьку до природньої, але вимагає великих затрат дискового простору для збереження сеґментів мови і хороших алгоритмів згладжування і перенесення. Натомість формантний синтез (синтез за правилами) використовує акустичну модель для побудови синтезованої мови і не потребує бази звукових сигналів. Основними проблемами мовних синтезаторів є компроміс між максимізацією якості синтезованої мови та мінімізацією складності і швидкості обчислень. Отже, розроблення алгоритмів, що дадуть змогу спростити і прискорити синтез мовних сигналів, є актуальною задачею.
У процесі синтезу мови виникає потреба якнайкращим чином апроксимувати трансферні функції для отримання більш природної синтезованої мови. Ефективна апроксимація трансферих функцій дає можливість усунути ефект коартикуляції і такі синтезатори можна використовувати для навчання систем розпізнавання мовних сигналів.
На сьогодні найбільш поширеними способами апроксимації є: апроксимація степеневими рядами, апроксимаційними многочленами. При апроксимації степеневими рядами не завжди вдається побудувати відповідний збіжний ряд, а побудова апроксимаційних многочленів високих порядків є складною задачею. Натомість пропонується як апарат апроксимації використати методи теорії неперервних дробів, які давно є відомі своїми хорошими апроксимаційними властивостями.
Розвинуті у роботі наукові положення базуються на доробку багатьох учених, зокрема Русина Б.П., Воробля Р.А., Скоробагатька В.Я., Хінчіна А.Я., Рашкевича Ю.М., Хлопоніна С.С., Кучмінської Х.Й, Шмойлова В.І., Парсонса Д., Перрона О., Боднара Д.І.
Тому розроблення обчислювальних методів ефективної апроксимації трансферних функцій в системах синтезу мовних сигналів з використанням методів теорії неперервних дробів, є актуальною науковою задачею.
Зв’язок теми дисертації з цільовими програмами та планами перспективних наукових досліджень. Задачі, які розглядалися в цій дисертаційній роботі, є складовою частиною наукових проектів, які здійснювались у відділі “Методи і системи обробки, аналізу та ідентифікації зображень” Фізико-механічного інституту ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Розробка методів апроксимації трансферних функцій з використанням неперервних дробів в системах синтезу мови

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок