Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК І АНАЛІЗ ЛІКВІДНИХ АКТИВІВ (на прикладі суднобудівних та судноремонтних підприємств АР Крим)

ОБЛІК І АНАЛІЗ ЛІКВІДНИХ АКТИВІВ (на прикладі суднобудівних та судноремонтних підприємств АР Крим)

Назва:
ОБЛІК І АНАЛІЗ ЛІКВІДНИХ АКТИВІВ (на прикладі суднобудівних та судноремонтних підприємств АР Крим)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,18 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Івашевська Олена Михайлівна
УДК 657.422
ОБЛІК І АНАЛІЗ ЛІКВІДНИХ АКТИВІВ
(на прикладі суднобудівних та судноремонтних підприємств АР Крим)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі обліку підприємницької діяльності Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кужельний Микола Васильович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, завідувач кафедри обліку підприємницької діяльності.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Лазаришина Інна Дмитрівна,
Національний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри обліку і аудиту, м. Рівне
кандидат економічних наук, доцент
Грінько Алла Павлівна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, професор кафедри обліку і аудиту
Провідна установа: Одеський державний економічний університет, кафедра обліку і аудиту,
Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться „26” січня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.07 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська 49г, ауд. 601.
Автореферат розіслано „21” грудня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор В.Я. Савченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Самостійність підприємств України щодо прийняття управлінських рішень передбачає створення інформаційної системи, яка забезпечує менеджерів достовірною і своєчасною інформацією про стан і рух активів, у тому числі грошових коштів. Негативні чинники, характерні для перехідного етапу реформування вітчизняної економіки, недоліки змісту фінансової звітності, недосконалість внутрішньої системи контролю мобілізації й розміщення грошових коштів призвели до зниження платоспроможності більшості промислових підприємств. Одним із шляхів подолання фінансової кризи є формування достатнього обсягу ліквідних активів для покриття інвестиційних потреб підприємства і підтримання належного рівня його платоспроможності. Показником ефективності діяльності підприємства традиційно визнається прибуток, що формується методом нарахувань і залежить від обраної облікової політики, яка може впливати на порівнянність звітних даних. Однак кредиторам підприємства важливіше оцінювати можливість повернення наданого капіталу й одержання його приросту в ліквідній формі. Саме це обумовлює необхідність застосування іншого вимірника результатів діяльності приросту грошових коштів. На відміну від показника прибутку він не підлягає штучному перекручуванню. Ефективне використання грошових коштів створює добробут як суб'єкта господарювання й економічного сегмента, до якого він належить, так і осіб, що надали капітал для створення та росту підприємства, що й визначає необхідність удосконалення методів управління ліквідними активами.
Розробці та вдосконаленню методик обліку ліквідних активів і аналізу грошових потоків були присвячені праці таких вітчизняних вчених, як: І.О. Бланк, С.Ф. Голов, В.І. Єфіменко, М.В. Кужельний, В.М. Костюченко, Г.О. Крамаренко, Я.Д. Крупка, Є.В. Мних, І.М. Парасій-Вергуненко, В.В. Сопко, М.Г. Чумаченко. Серед зарубіжних авторів наведені проблеми висвітлювали Л.А. Бернстайн, Дж. К. Ван Хорн, М.І. Баканов, Є.Ф. Брігхем, О.В. Єфімова, Т.Р. Карлін, В.В. Ковальов, М.Н. Крейніна, Д.А. Панков, Р.С. Сайфулін, А.Д. Шеремет та ін.
Проте низка питань щодо класифікації активів за ступенем ліквідності, вдосконалення методики обліку грошових коштів, дебіторської заборгованості, поточних фінансових інвестицій, операцій рефінансування боргів та куплі-продажу векселів потребує додаткових наукових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ОБЛІК І АНАЛІЗ ЛІКВІДНИХ АКТИВІВ (на прикладі суднобудівних та судноремонтних підприємств АР Крим)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок