Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ НА БАЗІ РОЗРОБКИ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ НА БАЗІ РОЗРОБКИ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ НА БАЗІ РОЗРОБКИ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕТЕЛЕНКО Наталя Георгіївна
УДК 658:338.5
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ НА БАЗІ РОЗРОБКИ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка підприємства і організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному гірничому університеті (м.Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Галушко Ольга Сергіївна,
Національний гірничий університет (м.Дніпропетровськ), завідувач кафедри економічного аналізу та фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Салига Сергій Якович
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри менеджменту та економіки підприємства
кандидат економічних наук, доцент
Довбня Світлана Борисівна,
Національна металургійна академія України,
доцент кафедри економіки промисловості
Провідна установа: Дніпропетровський Національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки і управління підприємством
Захист відбудеться “26” червня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 при Національному гірничому університеті, Міністерство освіти і науки України, за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету, Міністерство освіти і науки України, за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 25 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 08.080.01, к.е.н., доцент __________________ О.П.Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час вітчизняні підприємства стоять перед проблемою підвищення ефективності використання свого виробничого потенціалу. Перехід України до ринкових відносин, розвиток конкуренції викликають необхідність у постійному удосконаленні засобів ведення бізнесу. Продукція вітчизняних підприємств не завжди є конкурентоспроможною у зв'язку з невиправдано високим рівнем витрат на її виробництво.
У вітчизняній та зарубіжній теорії і практиці дослідженню проблеми управління витратами підприємств присвятили свої роботи такі відомі вчені, як О.Ф.Аксененко, О.С.Бородкін, М.Г.Чумаченко, С.Ф.Голов, П.С.Безруких, В.Ф.Палій, С.С.Сатубалдін, А.Д.Шеремет, В.Б.Івашкевич, Д.У.Ураков, Р.Ентоні і Дж.Рис, К.Друрі, Р.Ван дер Віл, Ш.Моріарті і С.Аллен, М.Еддоус і Р.Стенсфілд, Х.Еберт і К.Томас, Р.Влчек, Т.Скоун та інші.
Разом з тим, існуючі методики калькулювання собівартості продукції, як засоби визначення витрат на виробництво одиниці продукції, не повною мірою враховують принципи системного підходу до процесу управління витратами підприємств, які функціонують в умовах ринку. В них також недостатньо враховуються галузеві особливості формування і розподілу витрат при багатономенклатурному виробництві. Методи вирішення перерахованих питань, що складають основу цих методик, не дають конкретних відповідей на питання щодо методів оперативного контролю витрат у місцях їхнього виникнення по елементах і статтях витрат, прогнозування поведінки витрат за певних умов виробництва і реалізації продукції, вибору пріоритетних напрямків управління витратами.
Таким чином, очевидно, що вирішення такої практичної проблеми, як ефективне управління витратами, вимагає нових наукових рішень, які зможуть забезпечити довгострокову прибуткову діяльність підприємства.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота розвиває та доповнює дослідження науково-дослідної роботи за темою “Теоретичне обгрунтування шляхів забезпечення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості гірничих підприємств України в умовах розвитку ринкових відносин та інтеграції у світове економічне співтовариство” (номер державної реєстрації 0101V001547), яка виконується з 2001 року до теперішнього часу в Національному гірничому університеті.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ НА БАЗІ РОЗРОБКИ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок