Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИВАТИЗАЦІЯ ЯК ФОРМА ЗМІНИ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

ПРИВАТИЗАЦІЯ ЯК ФОРМА ЗМІНИ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

Назва:
ПРИВАТИЗАЦІЯ ЯК ФОРМА ЗМІНИ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,55 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бакланова Олена Григорівна
УДК 332.025.28
ПРИВАТИЗАЦІЯ ЯК ФОРМА ЗМІНИ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ
В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Спеціальність - 08.01.01. - Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ОДЕСА - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної економічної теорії Одеського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Болдирєв Ігор Андрійович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського
професор кафедри політичних наук
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Лазня Ігор Вікторович,
Державний комітет України з державного
матеріального резерву, Кабінет міністрів України,
заступник голови комітету
кандидат економічних наук, доцент
Вдовиченко Анатолій Миколайович
Одеська національна академія харчових технологій
доцент кафедри політичної економії
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка
кафедра економічної теорії
Захист відбудеться 3 липня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.055.01 у Одеському державному економічному університеті за адресою:
65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8, ауд. 217.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул Преображенська, 8.
Автореферат розісланий 2 червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.І. Ковальов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Основним змістом періоду, що переживає незалежна Україна, є перехід до ринкової економіки, пов'язаний із корінною зміною соціально-економічних відносин, із формуванням принципово нової економічної системи. Аналізу цього процесу, пошуку шляхів подальшого розвитку економіки України присвячено багато наукових праць. Провідними українськими та російськими вченими в цьому напрямку є В. Геєць, І. Лукінов, А. Чухно, А. Гош, А. Покритан, М. Герасимчук, В. Радаєв, А. Бузгалін, Є. Гайдар. Серед зарубіжних економістів, які зробили істотний внесок у дослідження сутності ринкової та планової економіки, в аналіз ринкових перетворень, що відбуваються у постсоціалістичних країнах, слід назвати Я. Корнаі, Д. Норта, Дж. Стіглиця, Дж. Сакса, С. Бріттана, Дж. Бьюкенена, Д. Еллєрмана. Проблеми реформування відносин власності та приватизації як його головного елементу ґрунтовно розглянуті в працях В. Рибалкіна, І. Лазні, О. Пасхавера, В. Корнієнка, С. Ледомської, В. Ларцева, О. Мендрула, Д. Богіні, Г. Волинського, В. Черковця, В. Кулікова та інших.
Розвідка численних теоретичних та практичних досліджень виявляє наявність значної розбіжності поглядів на реформи, що відбуваються. Найчастіше процеси приватизації розглядаються окремо, як самодостатні, незалежні від інших процесів ринкової трансформації. Дисертант вважає, що аналіз процесу приватизації неможливий поза розглядом більш загальних проблем. До них відноситься аналіз еволюції двох форм економічного зв'язку в історичній ретроспективі та на сучасному етапі. По-різному оцінюється також спрямованість здійснюваного переходу. У вітчизняній літературі існують різні точки зору з цього приводу - від висловлювань про те, що в даний час ринкової економіки взагалі не існує, до офіційно визнаного напрямку розбудови економіки України. Інші автори ставлять під сумнів, чи має нинішній період перехідний характер, висувають думку про те, що оскільки все соціалістичне в економіці зруйновано, то про перехідний період не можна і говорити. Це твердження, однак, не повинно породжувати ілюзію, що якщо все зруйновано, то усе й побудовано. Тому дисертант виходить з того, що стан українського суспільства має перехідний характер. При цьому варто погодитися з А. Чухном, що якщо в сучасних розвинутих країнах усуспільнення обумовлювало зростання масштабів виробництва, то особливістю вітчизняних перетворень є наявність зворотного процесу – переборення надмірного формального усуспільнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРИВАТИЗАЦІЯ ЯК ФОРМА ЗМІНИ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок