Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовiй камері

Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовiй камері

Назва:
Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовiй камері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тіщенко Антон Петрович
УДК 669.187.25
Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовiй камері
Спеціальність: 05.16.02 - Металургія чорних металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Троянський Олександр Анатолійович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри “Електрометалургія”.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент, Ванюкова Наталія Дмитрівна, Національна металургійна академія України, доцент кафедри “Металургія чавуну”, м. Дніпропетровськ;
кандидат технічних наук, доцент, Сафонов Володимир Михайлович Донецький національний технічний університет, доцент кафедри “Металургія сталі”.
Провідна установа – Приазовський державний технічний університет, кафедра “Теорія металургійних процесів”, МОН України, м. Маріуполь.
Захист відбудеться “09” червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.01 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, I навч. корп., ВАЗ.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, II навч. корп.
Автореферат розісланий “06” травня 2005р.
Вчений секретар | В.І. Алімов
спеціалізованої вченої ради Д11.052.01,
доктор технічних наук, професор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Чорна металургія і, зокрема, сталеплавильне виробництво, відносяться до базових галузей промисловості України, що виробляє до 30% валового продукту й забезпечує половину валютних надходжень від експорту продукції.
Проте, галузь відчуває дефіцит сучасних високоефективних технологій і технічних рішень, які повинні забезпечувати конкурентоспроможність продукції на світовому ринку.
Одним з найбільш перспективних шляхів проведення інноваційної політики України в галузі сталеплавильного виробництва є пошук і розробка власних оригінальних енерго- і ресурсозберігаючих технологічних варіантів електроплавлення в дугових сталеплавильних печах (ДСП). При цьому, необхідно враховувати складну проблему в Україні, пов'язану з утилізацією відходів металургійного виробництва, накопичених за останні роки. Оцінка запасів залізовмісних відходів тільки в Донецькому регіоні дозволяє розраховувати на виробництво до 400 тис. т металу на рік протягом 5 – 8 років при використовуванні їх у шихті в кількості до 30% за масою. Застосування цих відходів як шихтових матеріалів безпосередньо в дуговій печі при дефіциті, подорожчанні і зростанні забруднення металевого брухту домішками кольорових металів сприятиме підвищенню ефективності електроплавлення.
У зв'язку з цим, розробка технологічних процесів електроплавлення з можливістю переробки промислових відходів, у тому числі залізо-оксидних матеріалів, є досить актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до планів науково-дослідних робіт Донецького національного технічного університету: “Розробка енергозберігаючих і високоефективних стінних водоохолоджуваних панелей нового покоління для дугових сталеплавильних печей ВАТ “Дніпроспецсталь” (за договором №1342 (00Д №01-203 від 27.07.2000 р.). Автор був виконавцем цієї роботи.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи є дослідження і розробка нового технологічного варіанту електродугової виплавки напівпродукту із застосуванням металізованої сировини, отриманої шляхом відновлення оксидного матеріалу в робочому просторі електропечі. Для досягнення поставленої мети в роботі необхідно було вирішити такі задачі:
·
досліджувати можливість організації процесу відновлення залізо-оксидних матеріалів в робочому просторі електропечі за рахунок використовування фізичного тепла й відновлювального потенціалу пічних газів з урахуванням нестаціонарності їх температури й окисленості під час плавки;
·
визначити можливість поєднання процесів відновлення залізо-оксидних матеріалів і плавлення відновленого матеріалу в межах робочого простору одного технологічного агрегату;
·
розробити технічні рішення, спрямовані на організацію процесу відновлення залізо-оксидних матеріалів в робочому просторі дугової електропечі до заданого ступеня металізації;
·
досліджувати вплив присадок у ванну дугової електропечі металізованої сировини на параметри плавлення і шлакоутворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовiй камері

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок