Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С / сторінка 2

Назва:
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,95 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Н., 1998; Семененко Т.А., 2000).
За даними літератури, офіційна реєстрація захворюваності на гепатит В (ГВ) в Україні відображає лише невелику частку (до 20%) від загальної кількості захворілих, тобто при щорічній реєстрації до 10 тисяч нових його випадків ? формується значна група населення з різними формами інфекційного процесу, які є нерозпізнаним джерелом збудника інфекції (Гураль А.Л, 2001; Шахгільдян І.В., Михайлов М.І., Оніщенко Г.Г., 2003).
За рівнем інфікованості вірусами гепатиту В і С Україна належить до регіонів з високою ураженістю населення. В той же час, якщо хворі на вірусний гепатит В і С в гострій стадії отримують допомогу в інфекційних відділеннях, то місце лікування пацієнтів з хронічними


2
формами ПВГ та інфікованих, а також диспансерного нагляду та відновного лікування – не визначене, внаслідок чого ними займаються лікарі різного профілю.
Наведене свідчить про відсутність в Україні науково-обгрунтованої системи медичної допомоги хворим на ПВГ (Городецький М.М., Курпіта В.І., 1999; Гураль А.Л., 2001; Севальнєв А.І., 2002), що призводить до ускладнення і хронізації процесу, зростання тимчасової та стійкої втрати працездатності, значних економічних збитків як у галузі охорони здоров’я, так і в цілому в народному господарстві.
Відсутність дієвої системи медичної та медико-профілактичної допомоги пацієнтам з парентеральними вірусними гепатитами в умовах зростаючого їх поширення та ускладненого перебігу з важкими медико-соціальними наслідками свідчить про необхідність її наукового обґрунтування, що й обумовило актуальність даного дослідження, визначило його мету і завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом НДР Українського інституту громадського здоров’я МОЗ України "Виявлення особливостей формування здоров’я населення в умовах соціально-економічної диференціації суспільства і визначення потреб у різних видах медичної допомоги", № держреєстрації 0104V003680; крім того, дане дослідження проводилося в рамках загальнодержавної міжгалузевої комплексної програми "Здоров’я нації" на 2002?2011 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2002 року, № 14.
Мета дослідження – науково обґрунтувати, розробити та впровадити на регіональному рівні систему медичного та медико-профілактичного забезпечення хворих з парентеральними вірусними гепатитами В і С.
Завдання дослідження, обумовлені поставленою метою, передбачали:
- вивчення захворюваності та поширеності вірусних гепатитів В і С у жителів Житомирського регіону;
- проведення сероепідеміологічного скринінгу на гепатит В і С донорів крові та окремих категорій населення;
- вивчення медико-соціальних і фінансово-економічних наслідків парентеральних вірусних гепатитів;
- аналіз організації медичної допомоги хворим на гепатит В і С, виявлення пріоритетних напрямків її удосконалення на регіональному рівні;
- медико-соціологічне дослідження серед лікарів первинної медико-санітарної допомоги, хворих на парентеральний вірусний гепатит, підлітків та молоді з метою визначення проблемних питань в організації медичної та медико-профілактичної допомоги хворим на гепатит В і С;
- наукове обґрунтування, розробку та впровадження системи надання медичної допомоги хворим та інфікованим парентеральними вірусними гепатитами, з оцінкою її ефективності.
- 3
Наукова база дослідження – 23 районні, 4 міські адміністративно-територіальні одиниці Житомирської області.
Об’єктом дослідження є організація медико-санітарного забезпечення хворих на парентеральний вірусний гепатит В і С.
Предметом дослідження є захворюваність, поширеність ПВГ, вірусоносійство, тимчасова і стійка втрата працездатності, якість життя, фінансово-економічні наслідки захворювання, рівень організації, якість медичного і медико-профілактичного забезпечення; обізнаність молоді щодо шляхів інфікування, професійний рівень підготовки лікарів первинної медико-санітарної допомоги.
Методи дослідження. В процесі дослідження використані методи системного підходу та структурно-логічного аналізу, статистичний, інформаційний, медико-соціологічний, експертних оцінок, описового моделювання, натурного експерименту, сероепідеміологічного моніторингу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок