Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С / сторінка 7

Назва:
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,95 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Основні причини незадоволеності якістю медичної допомоги зводяться до відсутності системи реабілітації і відновного лікування (83,0%), інформації з профілактики ПВГ (78,0%), доступної інформації щодо способу життя при ХПВГ (72,0%) і недостатньої кваліфікації лікарів з проблеми ПВГ (59,0%).
Медико-соціологічне опитування підлітків і молоді виявило низький рівень їх обізнаності стосовно можливих шляхів інфікування, в т.ч. можливість ін’єкційного шляху передачі вірусу у СІН підтвердили тільки 14,4% респондентів, при нанесенні татуювання –12,7%, статевого шляху – 9,7% опитаних, що призводить до безпечної поведінки молоді і вимагає розробки міжсекторальної санітарно-освітньої програми профілактики ПВГ.
Результати дослідження професійної підготовки сімейних лікарів у питаннях лікувально-діагностичної і профілактичної допомоги пацієнтам з ХПВГ засвідчили, що 66,7% потребують поліпшення знань з профілактичних заходів попередження розповсюдження (45,0%), сучасних методів лікування (44,0%), організаційних форм медичної допомоги (39,0%), патогенезу, клініки, діагностики захворювань (33,0%), з питань епідеміології (29,0%), експертизи працездатності (13,0%).
Встановлено, що в практичній охороні здоров’я залишається невизначеним питання стосовно лікаря-спеціаліста по забезпеченню нагляду за хворими на хронічний ПВГ В і С, свідченням чого є те, що 38,5% хворих знаходяться на обліку у лікаря загальної практики, 27,3% ? у терапевта, 20,2% ? у інфекціоніста, 10,3% ? у гастроентеролога, 3,7% ? у гепатолога.
Зміни якості життя у 87,6% пацієнтів з хронічним ПВГ дозволило встановити низку факторів, які негативно на нього впливають: низький рівень матеріального забезпечення (84,6%), 12
зниження розумової і фізичної працездатності після перенесеної хвороби (67,2%), напружений морально-психологічний клімат у сім’ях і колективах (59,0%), який погіршився у 50,0% респондентів після перенесеного захворювання; неможливість забезпечити якісне збалансоване харчування (32%).
Встановлено, що вартість обстеження та лікування пацієнтів з гострими і хронічними формами ПВГ у відповідності до клінічного протоколу надання медичної допомоги хворим на хронічні гепатити (наказ МОЗ України № 271 від 13.06.2005р.), рекомендацій Празького консенсусу з лікування хронічного гепатиту С /2002 р./ та консенсусу з діагностики та лікування хронічного гепатиту В /Женева, 2002 р./, коливається а межах 36?105 тис. грн. на рік на одного пацієнта, а розрахована необхідна сума на їх медикаментозне забезпечення (при дотриманні вказаних нормативних актів) становить половину річного бюджету, виділеного на охорону здоров’я населення області, що є серйозною проблемою і для галузі, і для пацієнтів, бо лише для 2,7% ліки доступні, для 70,0% ? частково доступні і для 27,3% ? недоступні.
Наведені фінансово-економічні розрахунки свідчать про необхідність формування багатоканальної системи фінансування даної проблеми, в тому числі за рахунок цільових коштів органів місцевого самоврядування, придбання ліків за рахунок лікарняної каси, залучення коштів міжнародних донорів, а також запровадження програми державного страхування ризику інфікування і медикаментозного забезпечення населення (особливо групи ризику) та з участю страхових компаній.
Крім того, висока вартість медичної допомоги хворим вимагає запровадження дієвих медико-профілактичних технологій запобігання інфікуванню населення, що в 17?20 разів здешевлює вирішення проблеми.
Одержані результати стали основою для наукового обґрунтування, розробки і впровадження нових організаційних та удосконалення існуючих форм надання спеціалізованої медичної та медико-профілактичної допомоги населенню. Виявлені проблеми в організації медичного забезпечення покладено в основу наукового обґрунтування якісно нової функціонально-організаційної системи медичної і медико-профілактичної допомоги хворим та інфікованим на гострі і хронічні парентеральні вірусні гепатити на регіональному рівні, яка представлена в інформаційній моделі (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок