Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С / сторінка 8

Назва:
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,95 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
4).
В основу формування такої системи покладено принципи системності та функціональної єдності, що дозволило функціонально об’єднати існуючі функціональні структури системи охорони здоров’я регіону та ввести до неї нові структури, що забезпечують діагностично-консультативну допомогу, стаціонарне лікування в ЗОЗ різних рівнів (у залежності від тяжкості перебігу хвороби), амбулаторне лікування, реабілітацію, диспансерний нагляд, профілактичну і санітарно-освітню роботу (рис.5).
13
Рис. 4. Інформаційна модель визначеної проблеми
В запропонованій системі організації медичної допомоги хворим на парентеральні вірусні гепатити та інфікованим центральним елементом виступає Обласний гепатологічний центр з консультативним, стаціонарним та інформаційним відділами, який координує діяльність закладів охорони здоров'я – учасників медичної і медико-профілактичної допомоги, забезпечує впровадження сучасних методів профілактики, діагностики та лікування, що базуються на наукових доказах та концентрації високотехнологічної допомоги на регіональному рівні.
 
14
До складу гепатологічної служби області, як системи, в якості її елементів входять заклади охорони здоров’я з чітко визначеними функціями: біохімічне і загальноклінічне обстеження; гістологічні, вірусологічні дослідження матеріалу; тестування донорів крові на вірусоносійство; стаціонарне лікування хворих на гострі і хронічні форми ПВГ; відновне лікування, реабілітація, оздоровлення; медико-соціальна експертиза ступеня втрати працездатності, визначення рекомендацій з медико-соціальної реабілітації, режиму праці; забезпечення міжсекторальної санітарно-освітньої роботи і медико-профілактичної допомоги протидії розповсюдженню ПВГ; забезпечення служб, органів управління необхідною інформацією; надання консультативної, спеціалізованої стаціонарної допомоги, інформаційно-аналітична діяльність (Обласний гепатологічний центр); санітарно-епідеміологічний нагляд, забезпечення заходів профілактики (обласна, районні, міські СЕС).
Визначені функції потребували розробки і запровадження системи взаємодії учасників спеціалізованої служби, яка забезпечується відповідними регламентуючими документами обласного управління охорони здоров’я та координуючою діяльністю Обласного гепатологічного центру.
Для досягнення мети по впровадженню системи медичного забезпечення хворих на ПВГ при існуючій законодавчій базі потребувало розробки функціонально-структурної моделі управління з визначенням об'єкта, суб'єкта та блоку наукового регулювання системи медичної допомоги хворим на ПВГ з використанням шести аспектів системного підходу (рис. 6).
Суб'єктом, який керує системою на рівні області є керівник обласного управління охорони здоров'я, на рівні міста ? керівник міського управління охорони здоров'я, на рівні закладів охорони здоров’я – головний лікар.
У процесі управління системою медичної допомоги передбачається наявність і систематичне поповнення всіх видів інформації з питань медичної допомоги і управління, та принцип використання професійно-посадових вимог для апарату управління, в яких визначається технологія виконання поставлених завдань, представлені управлінські операції і процедури.
Одним із основних видів управління є стратегічний. Визначена стратегія безперервного удосконалення медичної допомоги хворим на ПВГ, при якій управлінська інформація від апарату управління галузевого рівня скеровується на управління охорони здоров'я міських, районних держадміністрацій, доводиться до відома медичних працівників ЗОЗ. Враховуючи, що система організації медичної допомоги хворим на ПВГ має свій розвиток під впливом багатьох факторів і умов, тому крім стратегічного застосовується оперативний, ситуаційний, проблемно-тактичний види управління.
Об'єктом управління медичної допомоги хворим на ПВГ є заклади охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу, а функціонування об'єкта
15


16


17
здійснюється на основі застосування інформаційних технологій в організації медичної допомоги хворим, фінансування заходів з надання медичної допомоги, матеріально-технічних можливостей для надання медичної допомоги, забезпечення висококваліфікованими медичними кадрами, впровадження та контролю використання “Тимчасових галузевих уніфікованих стандартів медичних технологій стаціонарної допомоги дорослому населенню в ЗОЗ України", дотримання деонтологічних принципів у професійній діяльності, доступності інформації для населення про медичні заклади, в яких надається медична допомога хворим на ПВГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок