Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

Назва:
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,95 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П. Л. ШУПИКА
ШАТИЛО ВІКТОР ЙОСИПОВИЧ
УДК 614.21+616.36-002-082
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ
НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С
14.02.03 – соціальна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському інституті громадського здоров’я МОЗ України
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор
Пономаренко Віктор Михайлович,
Український інститут громадського
здоров’я МОЗ України, директор
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ледощук Борис Олександрович, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, завідувач кафедри соціальної медицини та організації управління охорони здоров’я по підвищенню кваліфікації керівних кадрів охорони здоров’я;
доктор медичних наук, професор Сайдакова Наталія Олександрівна, Інститут урології АМН України, завідувач відділу епідеміології та організаційно-методичної роботи;
доктор медичних наук, професор Авраменко Олександр Іванович, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, професор кафедри радіології
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра соціальної гігієни та організації охорони здоров’я, м. Харків.
Захист відбудеться "23" лютого 2007 року о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.613.07. при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика за адресою: м. Київ – 112, вул. Дорогожицька, 9, адміністративний корпус Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, аудиторія № 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика за адресою: м. Київ – 112, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розіслано "21" січня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. І. Бугро


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Всесвітня організація охорони здоров’я розглядає парентеральні вірусні гепатити (ПВГ) як серйозну проблему в суспільній охороні здоров’я в зв’язку з їх глобальним поширенням, тривалим і важким перебігом, несприятливими безпосередніми та віддаленими наслідками.
Згідно з даними ВООЗ (2002), у світі, протягом життя, перехворіли в тій чи іншій формі ПВГ В понад 2 млрд. чоловік, а 400 млн. залишилися носіями вірусу на все життя. Число інфікованих вірусним гепатитом С перевищує 1 млрд. чоловік (Kazatchkine M., 2002; Touzet S. 2000).
За даними окремих авторів (Шагінян В.Р., Гураль А.Л., Клякіна Л.Д. і співавтори, 2002; Benvegnu L., Alberti A., 2001), за частотою ураження ПВГ посідають друге місце, поступаючись грипу та гострим респіраторно-вірусним захворюванням, але переважають їх важкістю перебігу, затяжним, рецидивуючим характером з формуванням хронічного патологічного процесу.
Щорічно в світі ПВГ первинно інфікується понад 50 млн. чоловік, помирає близько 2 млн. хворих, у тому числі 700 тисяч – від цирозу печінки, майже 300 тисяч – від гепатоцелюлярної карциноми, пов’язаних з ПВГ В і С (Возіанова Ж.І., 2002; Майер К.П., 1999; Kewi M., 2001).
Особливість епідеміологічного процесу парентеральних вірусних гепатитів полягає в зростанні до 16,8% в етіологічній структурі мікст-гепатитів, "омолодження" контингенту хворих на тлі поширення наркоманії та невпорядкованих сексуальних зв’язків серед молоді і подальшої зростаючої ролі цих факторів ризику, що підкреслює медико-соціальну важливість проблеми удосконалення медичної допомоги хворим та інфікованим ПВГ, яка потребує невідкладного вирішення (Блохіна Н.П., 2001; Чабанов Ф.А., Рудинський В.Ф., Мороз Л.В. і співавтори, 2002; Шаханіна І.Л., Радуто О.Н., 2000).
Характерною ознакою гепатиту С (ГС) є переважно прихований перебіг захворювання, проте, незалежно від клінічних проявів, у 60?80% осіб розвивається хронічний гепатит, який, у свою чергу, може призвести до розвитку цирозу та раку печінки (Соринсон С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ПАРЕНТЕРАЛЬНІ ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ В і С

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок